#DemantToMY | Wywiad z Karoliną, Senior NPI Quality Engineer

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Agata
24.04.2024

Karolino, powiedz nam, jak zaczęła się twoja przygoda z Demant?

Miałam wielu znajomych, którzy pracują w Demant, podziwiałam w social mediach tę firmę, która robi coś pożytecznego dla ludzi. Od zawsze fascynowała mnie innowacyjność oraz doceniam przestrzeń na indywidualność w miejscu, gdzie pracuję. Tutaj zaciekawiła mnie specyfika pracy, zupełnie odmienna niż w innych firmach produkcyjnych.

Jakie wyzwania napotkałaś w swojej karierze i jak sobie z nimi radziłaś?

Wyzwanie, jakie mnie spotkało na początku drogi w Demant to zdobycie wiedzy o procesie spawania, to było dla mnie coś nowego. W pracy inżyniera jakości ważne jest szacowanie ryzyka i poczucie odpowiedzialności za produkt medyczny, jakim jest aparat słuchowy. Ze względu na moje wykształcenie, mam możliwość kontrolowania procesów chemicznych, takich jak np. hydrophobic coating (tworzenie powłoki, która odrzuca wodę, a więc sprawia, że woda spływa z powierzchni w kształcie kropli, zamiast wnikać w nią) czy też laserowe spawanie.

Jak wygląda twoja współpraca w twoim zespole?

Gdy rozwiązujemy zadania, mam poczucie, że pracuję w zespole specjalistów, którzy się nawzajem inspirują i wymieniają wiedzą – prawdziwy teamwork. Nieustannie motywujemy się nawzajem i mamy poczucie, że jako zespół, tworzymy coś wartościowego. Z kolei dużo pozytywnych feedbacków sprawia, że zauważamy swój wysiłek.

Co, twoim zdaniem, wyróżnia dział Jakości w Demant?

Dział Jakości, jako jeden z nielicznych, współpracuje aktywnie ze wszystkimi działami w firmie, wspólnym elementem jest system zarządzania jakością, co przekłada się na wdrażanie wszelkich procedur i instrukcji. Nasze produkty są składane z wielu komponentów, dlatego też już od pierwszych etapów tworzenia, starannie dobierane są półprodukty, a następnie weryfikowane i mierzone podczas przyjęcia na inspekcji wejściowej. Wspólnie z działem walidacji, kalibracji i IT, potwierdzamy zgodność produktu ze specyfikacją.

Jak wygląda twój typowy dzień pracy?

 

Jest pełen wrażeń. Jeśli ktoś lubi prace, gdzie rutyna nie zagląda często, lubi wyzwania, to jest to praca dla niego. Typowy dzień jest różnorodny. Jest to często spotkanie z produkcją, tworzenie raportów, analiza danych, pomoc przy procesach, rozwiazywanie problemów, pomiary produktów, wyliczanie danych, weryfikacja produktu. Dodatkowo, jako pracownik działu Jakości w obszarze NPI (dział Wdrażania Nowych Produktów) mam przyjemność uczestniczyć w tworzeniu nowych produktów, co daje mi dodatkową satysfakcję z pracy.

 

Jakie kwalifikacje i cechy są najbardziej cenione w tym dziale?

Na pewno inżynierskie wykształcenie, wiedza z tematu elektroniki, umiejętności dokonywania pomiarów, czy odczytu rysunków technicznych. Na co dzień musimy komunikować się z wieloma osobami, wiec umiejętność otwartej komunikacji oraz słuchania jest nam niezwykle potrzebna.  Mam też na myśli komunikację z osobami, które nie znają tematów technicznych oraz z osobami z ponadprzeciętną wiedzą techniczną. Ważna też jest umiejętność argumentacji, asertywności i odpowiedni sposób przedstawiania danych (skupienie się na niezbędnych informacjach, bez wchodzenia w niepotrzebne szczegóły). 

O autorze

Agata
Agata, specjalista w Dziale Administracji
Na co dzień pracuje w dziale HR oraz opiekuje się recepcją, od początku jej powstania. Po godzinach szuka balansu spacerując po lesie i praktykując jogę.