O nas

O nas

Zdrowy słuch odmieniający życie


Demant jest wiodącą na świecie grupą zajmującą się protetyką słuchu, która oferuje rozwiązania i usługi pomagające osobom z ubytkiem słuchu w kontaktach i komunikacji z otaczającym ich światem. Od ponad stu lat Grupa Demant odgrywa istotną rolę w rozwoju innowacyjnych technologii i know-how, które przyczyniają się do poprawy słuchu i zdrowia ludzi. Firma jest aktywna i zaangażowana pod każdym względem - począwszy od aparatów i implantów słuchowych po usługi dla protetyki słuchu na całym świecie. Istotną częścią grupy jest również rozwijająca się działalność w zakresie inteligentnych rozwiązań audio dla gier i komunikacji biurowej.

o_nas_szerokie-w-tekcie_1920x720

Firma założona z troski


W 1904 Hans Demant założył firmę znaną dzisiaj jako Demant. Rok później pojechał do Londynu po aparat słuchowy dla swojej niedosłyszącej żony Camilli. Ich syn William ostatecznie przejął firmę i w 1957 roku przekazał akcje Fundacji William Demant, która jest teraz głównym akcjonariuszem Demant A/S.

Obecnie Grupa Demant jest liderem rynku w dziedzinie protetyki słuchu i działa w sektorze aparatów słuchowych, implantów słuchowych oraz inteligentnych rozwiązań audio.

Główna siedziba Demant znajduje się w Danii. Notowana na Kopenhaskiej Giełdzie Nasdaq jako jedna z 25 firm pod względem kapitalizacji rynkowej (C25). Demant jest spółką dominującą stojącą za sukcesami handlowymi takich światowych marek jak Oticon, Bernafon, Sonic, Audika, Oticon Medical, MAICO, Interacoustics, Amplivox, Grason-Stadler, MedRx i Sennheiser Communications. William Demant Invest A/S, spółka w całości należąca do Fundacji William Demant, posiada większość udziałów w Demant A/S, co stanowi gwarancję stabilności.

Demant w Polsce

Firma Demant nieprzerwanie od lat 90. buduje swoją pozycję w Polsce. Obecnie Demant zatrudnia ponad 3700 wysokiej klasy inżynierów i specjalistów. Profesjonaliści każdego dnia pracują nad rozwojem oraz wdrażaniem technologii, które realnie wspierają ludzi i firmy funkcjonujące na całym świecie.

Demant Warszawa

Biuro w Warszawie powstało w 2016 roku jako centrum technologiczne Badań i Rozwoju (R&D). Specjaliści z warszawskiego biura ściśle współpracują z zespołami zlokalizowanymi na całym świecie tworząc nowoczesne oprogramowanie poprawiające komfort życia niedosłyszących i uczestniczą w globalnych projektach tworzenia oprogramowania do aparatów słuchowych i sprzętu diagnostycznego.

Demant na Pomorzu Zachodnim

Nasze korzenie sięgają aż do 2007 roku, w którym to firma rozpoczęła swoją działalność pod nazwą Oticon Polska Production. Od samego początku specjalizowała się w produkcji aparatów słuchowych, wytwarzanych w głównym zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Mierzynie.

Dynamiczny rozwój, połączony z rozbudowaniem oferty i produkowaniem aparatów słuchowych różnych marek oraz poszerzaniem kadr spowodowały w 2013 roku zmianę struktury i powołanie nowej organizacji o nazwie DGS Poland. W 2015 roku zdecydowano o utworzeniu drugiej spółki – DGS Business Services w centrum Szczecina, świadczącej wspólne usługi dla firm należących do całej grupy. Następna zmiana nastąpiła w 2019, gdy podjęto decyzję o ujednoliceniu marki w całej globalnej organizacji na Demant.

Lokalizacje na terenie Pomorza Zachodniego

W Mierzynie (k. Szczecina) - zajmująca się wdrażaniem nowych produktów i wytwarzaniem aparatów słuchowych. W tym miejscu prowadzone jest także Centrum Dystrybucji z najnowocześniejszym magazynem wysokiego składowania w Europie. Firma zatrudnia wysokiej klasy inżynierów i specjalistów.

W Szczecinie - odpowiadająca za obsługę finansową, zapewnianie jakości i spełnianie wymagań prawnych oraz wsparcie firm z grupy Demant w obszarze IT. W ramach prowadzonego w niej międzynarodowego zespołu Badań i Rozwoju (R&D), polscy i duńscy specjaliści tworzą oprogramowanie dla technologii stosowanych w najnowocześniejszych aparatach słuchowych.

Polskie oddziały firmy współpracują z centralą znajdującą się w Danii. Pracujący w nich specjaliści, biorą aktywny udział w wielu globalnych projektach, łącząc swoje siły w celu tworzenia innowacyjnych i funkcjonalnych technologii.

Cztery wyróżniające nas czynniki

 • Dbamy
  o wzajemne
  zaufanie

  To kluczowa wartość w Demant. Nasza organizacja buduje się na wzajemnym zaufaniu i co za tym idzie, na dobrej współpracy między pracownikami.

 • Stawiamy
  na pracę
  zespołową

  Ta wartość pokazuje, że to my budujemy relacje zarówno w zespole, jaki i poza nim - w całej organizacji.

 • Tworzymy
  innowacyjne
  rozwiązania

  U podstawy leży wymiana pomysłów i doświadczeń. Pamiętajmy również, że innowacyjność w naszym podejściu to również małe zmiany wprowadzające pozornie niewielką poprawę, która może okazać się dużą optymalizacją.

 • Zawsze
  damy
  radę

  Szukamy najlepszych możliwych rozwiązań, jesteśmy nastawieni na działanie i wierzymy, że dane rozwiązanie jest możliwe.