szkolenia2022_blog_post_image

Ilu pracowników przeszkoliliśmy w Demant w 2022 roku?

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Małgorzata
04.01.2023

W naszej firmie aktywnie działa Grupa Trenerów Wewnętrznych, do której należą specjaliści, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z danego obszaru z pracownikami. W 2022 roku instruktorzy poprowadzili łącznie 200 szkoleń z 42 różnych zagadnień: szkoleń wstępnych, z kompetencji miękkich czy liderskich.

szkolenia2022_w_tekcie_1

521 – tyle osób wzięło udział w szkoleniach z kompetencji miękkich. Największą popularnością cieszyły się warsztaty Insights Discovery, podczas których pracownicy dowiadują się, jaki jest ich preferowany styl komunikacji oraz w jaki sposób mogą rozpoznać styl komunikacji wśród swoich znajomych.

Szkolenie o sztuce asertywności również należy do grona zainteresowań naszych pracowników. Jest ono oparte na trójkącie kompetencyjnym. Uczestnik zapoznaje się z 5 prawami asertywności i analizą transakcyjną, a także może spróbować swoich sił w tworzeniu asertywnych komunikatów. Kolejny warsztat cieszący się dużym zainteresowaniem to sztuka dialogu, na którym to uczestnicy dowiadują się, co wpływa na komunikację i w jaki sposób mogą ją usprawniać. Uczestnicy zapoznają się z technikami aktywnego słuchania, a także ćwiczą tworzenie komunikatów JA. 

Oprócz tego nasi trenerzy szkolą także z efektywnego zarządzania sobą w czasie, czy z prowadzenia spotkań biznesowych, a także z wielu innych dziedzin. W tym roku wprowadziliśmy także nowość w naszym katalogu szkoleń, warsztat o zarządzaniu zmianą. 

szkolenia2022_w_tekcie_2

423 liderów zarówno z obszaru administracji, jak i z obszarów produkcyjnych i magazynowych uczestniczyło w szkoleniach wewnętrznych z kompetencji liderskich. Nasi pracownicy podczas szkoleń mają okazję poznać techniki efektywnej komunikacji, w jaki sposób budować zaufanie, czy motywację. 

Szkolenia wprowadzające dla nowych pracowników również cieszą się dużą popularnością - w 2022 roku zostało przeprowadzonych 96 terminów szkoleń, podczas których przedstawiona zostaje m.in. historia firmy i zaprezentowane obowiązujące standardy. Dodatkowo uczestnicy mogą wziąć udział w grze szkoleniowej dotyczącej naszych obszarów produkcyjnych i produktów. 

Liczymy, że rok 2023 będzie równie aktywny szkoleniowo i rozwojowo.

O autorze

Małgorzata
Małgorzata, Internal Trainer
Przyszłam do Demant na praktyki w 2017 r. i zostałam na dłużej. W naszej firmie dbam o to, aby potrzeby szkoleniowe pracowników były spełnione. Prywatnie Netflix to mój ulubiony sposób spędzania czasu i z serialami jestem na bieżąco.