Rozbiegany Demant – Maraton Sztafet Ekiden i NCDC By Sapiens Busieness Race 2024

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Kuba
10.06.2024

W Demant zdrowy duch sportu jest widoczny na każdym korku. Chętnie bierzemy udział w różnego rodzaju aktywnościach sportowych, a tych ostatnio nie brakowało naszym biegaczom i biegaczkom z całej Polski.

 

Maraton Sztafet Ekiden – 18 maja

 

Już po raz szósty drużyny warszawskiego oddziału Demant - Demant Warsaw wystartowały w corocznym Maratonie Sztafet. Każda z drużyn, złożona z 6 biegaczy i biegaczek, miała za zadanie, wspólnymi siłami, przebiec dystans pełnego maratonu. Nasze koleżanki i koledzy rywalizowali z ponad 500 innymi zespołami. Każda i każdy z nich stawiali sobie osobiste cele. Dla części był to pierwszy bieg uliczny w użyciu, dla innych kolejny już start w tym roku i próba pobicia osobistych rekordów. A niektórzy stawiali, przede wszystkim, na dobrą zabawę w atmosferze sportowej rywalizacji.

 

 

Naszym zawodnikom i zawodniczkom udało się zdobyć 116 i 142 miejsce. A w kategorii firm IT uplasowaliśmy się na pozycjach 14 i 22. W tych sukcesach równieW ważne co szybkie nogi i kondycja były: drużynowa współpraca, wzajemne wsparcie oraz wiara w siebie i innych. Nasze biegaczki i biegacze realizują te wartości na co dzień w swoich zespołach projektowych, więc od początku byliśmy spokojni o ich wyniki także na polu sportowym.

 

NCDC By Sapiens Busieness Race 2024 – 8 czerwca

 

W tym roku naszą firmę reprezentowała rekordowa ilość – aż 32 sztafet – czyli 128 osób. Bieg rozpoczął się o godzinie 11:00 jednak już przed 10:00 nasza ekipa zaczęła gromadzić się w zarezerwowanej dla Demant strefie piknikowej, by móc spokojnie przygotować się do biegu, przejść odprawę kapitanów, czy chociażby zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Na tym etapie niesamowitych wrażeń dostarczyła już sama rozgrzewka, podczas której można było podziwiać setki biegaczy wypełniających teren Jasnych Błoni, rytmicznie poruszających się w równym tempie. 

 

Pogoda dla zawodników była tego dnia raczej łaskawa. Wprawdzie słońce dawało się czasem we znakito nie trzeba było walczyć ani z wiatrem, ani ulewnym deszczem, a temperatura w czasie biegu oscylowała wokół przyjemnych 22 0C. Początkowa część trasy przebiegała w dużej mierze wśród drzew, na płaskim terenie. Jednak biegacze, którzy tutaj przeszarżowali i nie zaoszczędzili sił na kolejne etapy, szybko tego żałowali, gdyż czekające ich na nich wzniesienia były bardzo wymagające.

 

 

 

Najwyraźniej zawodnicy byli jednak do tego wysiłku przygotowani, co zaowocowało możliwością obserwowania wielu spektakularnych sprinterskich pojedynków na końcówce trasy. To przygotowanie przełożyło się także na wynik. Dwie drużyny z Demant dostąpiły zaszczytu znalezienia się na podium: w sztafecie damskiej – zespół „Ponad Normę” stanął na 2. miejscu podium, a w sztafecie mieszanej  (3 kobiety/1 mężczyzna) – drużyna HRupki uplasowała się na 2. pozycji. Gratulacje!

 

 

Pozostali zawodnicy poza satysfakcją z ukończenia biegu wrócili do domu z oryginalnymi medalami, które będą na pewno niezapomnianą pamiątką tego zespołowego wysiłku.

Część dotycząca Maratonu Sztafet została opisana przez Macieja Płochockiego, a część o NCDC opracowała Martyna Mitura. Redakcja: Jakub Sümer.

O autorze

Kuba
Jakub, Digital Marketing & Employer Branding Specialist
Z reklamą związany od zawsze. W Demant jest odpowiedzialny za komunikację w Internecie. Z natury ciekawy ludzi, a ściślej tego, co nimi kieruje. Prywatnie in-game photographer, interesuje się samolotami i jest fanem historii, której poznawanie traktuje, jak czytanie powieści. Ma 100 pomysłów na minutę i lubi tworzyć nieoczywiste analogie do codziennych sytuacji.