Fryderyk X, nowy król Danii z oficjalną wizytą w Polsce

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Ania
05.02.2024

Król Danii, Fryderyk X, przyjechał do Polski. Swoją wizytę rozpoczął w Warszawie, następnie przyjechał do stolicy Pomorza Zachodniego. To pierwsza zagraniczna podróż monarchy, tym bardziej cieszy fakt, że to właśnie miasto Szczecin mogło gościć króla, a w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firmy Demant.

Fryderyk X przyjechał do Szczecina 1 lutego. Swój dwudniowy pobyt w stolicy Pomorza Zachodniego rozpoczął od spotkania w Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza, gdzie został powitany przez prezydenta Szczecina Piotra Krzystka, marszałka województwa Olgierda Geblewicza oraz wojewodę zachodniopomorskiego Adama Rudawskiego.

 

W wydarzeniu uczestniczyła delegacja duńskich firm, jak również przedstawiciele duńskich firm rozwijających swój biznes w województwie. Firma Demant, jako oficjalna część delegacji duńskich firm uczestniczących w wydarzeniu, reprezentowana była przez Roberta Siudka, dyrektora oddziału Demant Business Services Poland Sp. z o.o.

Prezydent Szczecina, podczas przemówienia, podkreślił rolę firm skandynawskich w naszym regionie, które zatrudniają około 20 tysięcy osób. Jednym z takich przedsiębiorstw jest działająca w branży medycznej firma Demant, która nieprzerwanie od lat 90. buduje swoją pozycję w Polsce, a obecnie zatrudnia ponad 3700 pracowników. Demant specjalizuje się w produkcji aparatów słuchowych.

Drugiego dnia pobytu w Szczecinie, król Fryderyk X, uczestniczył w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod fabrykę elementów turbin wiatrowych, a następnie wziął udział w konferencji dotyczącej energii odnawialnej, która miała miejsce w Teatrze Polskim w Szczecinie.

W artykule wykorzystano zdjęcia udostępnione przez Ambasadę Królestwa Danii w Polsce.

O autorze

Ania
Ania, EB & Communication Team Coordinator
Miłośniczka dobrej kuchni, kochająca jazdę na rowerze i górskie wędrówki. W wolnych chwilach gotuje i piecze, a w torebce zamiast portfela trzyma aparat.