Konkurs Pasje Demant 2022

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Ania
21.09.2022

Jak co roku pracownicy pokazali bardzo szerokie spektrum swoich zainteresowań, a każde z nich jest wyjątkowe i pochodzi prosto z serca. Cieszę się, że mam możliwość poznać uczestników konkursu od zupełnie innej strony, niż na co dzień i mogę dowiedzieć się, co im w duszy gra po godzinach. Dodatkowo każde zgłoszenie kryje za sobą ciekawą historie.

Wśród tegorocznych zgłoszeń pojawiły się przeróżne talenty. Była fotografia, szeroko pojęte kulinaria, sztuka makijażu, malarstwo, w tym malarstwo na jedwabiu, różnego rodzaju prace manualne od wyszywania, haftowania przez wykonywanie ozdób, po budowanie placu zabaw dla dzieci, a nawet nauka języka migowego, tworzenie gier online i fabularyzowanych gier terenowych oraz agility, jako sposób na aktywne spędzanie czasu ze swoim czworonogiem.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym pracownicy przesyłają zgłoszenia, które weryfikowane są przez jury konkursowe. W drugim etapie, spośród wybranych przez jury ośmiu finalistów, głosami wszystkich pracowników Grupy Demant w Polsce oddanych w formie plebiscytu, zostaje wybrany zwycięzca.

 

Poznajcie tegorocznych laureatów konkursu

Miejsce pierwsze zajęła Adriana, której pasją jest agility

To sport, w którym wraz z moim psem tworzymy drużynę. Ścigamy się na torze przeszkód z innymi uczestnikami. Ten sport jest bardzo dynamiczny, polega na pokonaniu toru przeszkód jak najszybciej i najdokładniej. Spędzamy dużo czasu na torze, wymaga to ścisłej współpracy, czego skutkiem jest zacieśnienie więzi z psem.

 

Miejsce drugie zajęła Karolina, której pasją jest miganie

Zainspirowana misją firmy ukończyłam kurs polskiego języka migowego w stopniu pierwszym. Nauka języka migowego, jak również kontakt z niedosłyszącą osobą, uwrażliwiły mnie na potrzeby takich osób, jak również uświadomiły specyfikę języka migowego, jego odmienność od innych języków fonicznych, w tym języka polskiego. Moją pasją, a zarazem misją, jest pomoc osobom niedosłyszącym w przybliżeniu kontaktu. Widzę sens, w tym co robię i sprawia mi to ogromną przyjemność.

 

Miejsce trzecie zajął Krzysztof, który tworzy fabularne gry terenowe

Moją pasją jest tworzenie i przygotowywanie terenowych gier fabularnych. Gra terenowa nieograniczona przestrzenią, okraszona scenariuszem z zaangażowanymi osobami, skoordynowana w czasie, podczas której przeżywa się przygodę. Ostatnią grę zorganizowałem dla mojej żony na urodziny. Piraci napadli kuriera i ukradli skarb – prezenty urodzinowe. By zlokalizować miejsce ukrycia skarbu trzeba było zdobyć mapę, rozwiązać zagadkę ukrytą na mapie i go wykopać.

 

Konkurs Pasje Demant 2022 w liczbach

 

  • To już XII edycja konkursu (II ogólnopolska).
  • W tym roku zgłosiły się 41 osoby chcące podzielić się swoimi zainteresowaniami.
  • 8 finalistów zostało wybranych do II etapu konkursu.
  • W plebiscycie na finalistów konkursu oddano 205 głosów.
  • 3 laureatów konkursów.

O autorze

Ania
Ania, EB & Communication Team Coordinator
Miłośniczka dobrej kuchni, kochająca jazdę na rowerze i górskie wędrówki. W wolnych chwilach gotuje i piecze, a w torebce zamiast portfela trzyma aparat.