Jak wygląda spotkanie rekrutacyjne do działu Produkcji Aparatów Słuchowych w Demant?

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Ihor
17.05.2024

Spotkanie rekrutacyjne do działu Produkcji Aparatów Słuchowych w firmie Demant składa się z testów manualnych oraz rozmowy. Z czego dokładnie się składają i na czym polegają testy oraz rozmowa, które przechodzą kandydaci chcący podjąć pracę w Demant?

Celem spotkania rekrutacyjnego jest badanie kompetencji/zdolności manualnych kandydata oraz zapoznanie kandydata z warunkami pracy. Podczas testów badana jest koordynacja ręka-oko, czyli zdolność zsynchronizowania ruchów z tym, co widzimy przez mikroskop. Większość prac manualnych w dziale Produkcji Aparatów Słuchowych wykonywana jest na bardzo małych elementach i wymaga skupienia, precyzji oraz cierpliwości.

Jak to przebiega?

Testy dla kandydatów do pracy w Demant na stanowiska produkcyjne odbywają się w Mierzynie w budynku przy ul. Lubiszyńskiej 42. Jednorazowo przetestowaniu może być poddana grupa licząca do 10 osób, a długość samego testu przypadająca na jedną osobę to około 40 – 60 minut. Spotkanie rekrutacyjne może potrwać do 2,5 godz.

Co na Ciebie czeka?

Osoba przeprowadzająca testy manualne zaprosi Cię na obszar produkcji na jedno ze stanowisk na którym odbędą się testy. Jeśli jest to Twój pierwszy raz, kiedy pracujesz z mikroskopem, dopasuj mikroskop do swojej pozycji ciała oraz wyreguluj odpowiedni zoom, tak aby obraz był wyraźny. Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o pomoc osobę, która przeprowadza testy.

Pierwsze zadanie będzie polegało na odwzorowaniu kształtu gwiazdy w odbiciu lustrzanym.

Drugie zadanie to umieszczenie podłużnych pinów z wypustkami w odpowiedni sposób w otworach.

Trzecie zadanie to umieszczanie drobnych elementów w odpowiedniej podstawie. To pierwsze zadanie do wykonania pod mikroskopem.

rekrutacja_na_produkcje_w_tekscie_6

Czwarte zadanie to obróbka przy użyciu frezarki wybranego elementu aparatu słuchowego.

rekrutacja_na_produkcje_w_tekscie_4

Piąte zadanie to umieszczanie drobnych komponentów aparatu na płytkę czołową zgodnie z instrukcją oraz przeciągnięcie cienkich przewodów przez tubkę. Jest to drugie zadanie do wykonania pod mikroskopem.

I co dalej?

Po zakończeniu powyższych zadań manualnych jest przeprowadzana rozmowa. Podczas rozmowy będą przedstawione Tobie wyniki wykonanych zadań. Jeśli będą one pozytywne, poznasz od razu szczegóły zatrudnienia. Otrzymasz pełen komplet dokumentów, harmonogram jazdy naszych autobusów pracowniczych, informację o pakiecie benefitów oraz umówisz termin badania medycyny pracy, które będą niezbędne do zatrudnienia.

W dokumentach znajdziesz kontakt do działu Rekrutacji w razie gdyby nasunęły się Tobie jakieś pytania. Dział rekrutacji będzie się z Tobą kontaktował w dniu badań, aby umówić z Tobą pierwszy dzień pracy w Demant.


 

Najczęściej zadawane pytania:

Jestem leworęczny, czy jest to przeszkodą?

Nie, leworęczność w żaden sposób nie dyskwalifikuje osoby chcącej podejść do testów na produkcję. Jest to ważne jedynie pod kątem ustawienia sprzętu do pracy na stanowisku.

Noszę okulary/szkła  kontaktowe -  czy powinienem je mieć podczas testów?

Tak, podczas testów dwa z trzech zadań wykonywane są pod mikroskopem. Przy tych, jak i innych działaniach, ważne jest, żeby nic nie zakłócało pola widzenia.

Czy firma zapewnia dojazd do firmy? 

Tak,  firma oferuje autobusy pracownicze. Nie potrzebna jest przepustka ani identyfikator. 

Czy mogę sobie wybrać zmianę, na której będę pracować? Czy mogą pracować tylko na jedną zmianę?

Praca na produkcji jest trzyzmianowa.

Czy ponoszę koszty badania medycyny pracy?

Koszty badań medycyny pracy pokrywa firma.

Czy w pracy można mieć przy sobie telefon?

Jest to uzależnione od działu i specyfiki pracy.

Czy mogę połączyć przerwy w jedną? / Czy mogę sobie wybrać kiedy idę na przerwę?

Przerwy w firmie są ustalone według regulaminu firmy zgodnie z potrzebami obszarów produkcji i odpowiednio do przepisów kodeksu pracy.  

 

O autorze

Ihor
Ihor, Junior Recruitment Specialist
Jestem w Demant od września 2017 roku. Podczas praktyk wewnętrznych realizowałem zadania w Dziale Jakości i zajmowałem się nadzorem nad dokumentacją lokalną, przeprowadzałem audyty obszarów produkcyjnych oraz obsługiwałem systemem do rejestracji niezgodności: CAPA i NCR. Z wykształcenia jestem psychologiem. Wolny czas lubię spędzać z książką lub aparatem fotograficznym.