Poznaj Jagodę, która zajmuje się wdrażaniem systemów ERP dla globalnych finansów w Demant

Czas czytania artykułu: 3 min
by Katarzyna
28.07.2021

Katarzyna: Jak rozpoczęła się Twoja kariera w Demant i jak trafiłaś do obecnego zespołu?
Jagoda:
Znalazłam ofertę pracy do Demant, która mnie zaciekawiła. Przede wszystkim używanie języka angielskiego w praktyce, możliwość pracy międzynarodowej i podróżowanie do różnych krajów. To było dla mnie ważne, poszerzanie swoich horyzontów i doświadczanie nowych przeżyć.  

Jak przejawia się ten aspekty międzynarodowy w Twojej codzienne pracy?
Do naszego zespołu należą osoby, które pochodzą nie tylko z Danii czy Polski, ale również z Singapuru i Włoch. To bardzo ciekawe doświadczenie pracować w międzynarodowym zespole, na co dzień ściśle ze sobą współpracujemy. 

Zaczynałam pracę w projektach wdrożeniowych systemów ERP dla globalnych finansów. Wiązało się to z wyjazdami do różnych krajów, głównie w Europie. Przy wprowadzaniu nowe systemu z jednej strony musimy zapewnić, żeby spełniał on wszystkie lokalne wymagania finansowe w danym kraju, a z drugiej strony, aby był on w miarę jednolity w naszych spółkach na całym świecie. Czyli, żeby zachować tak zwany template globalnego systemu, z uwzględnieniem lokalnych wymagań.  

Co według Ciebie jest najciekawszym elementem Twojej pracy?
Najciekawsze jest to ze poznaję mnóstwo fantastycznych ludzi. Przez ten czas nawiązałam wiele bardzo wartościowych relacji. Rozwinęłam się, nie tylko zawodowo, ale również światopoglądowo. Myślę, że obcowanie z rożnymi kulturami poszerza horyzonty i zmienia sposób patrzenia na świat. Jest to bardzo wartościowe doświadczenie.

Oprócz rozwoju otwartości na nowe kultury, czego jeszcze można doświadczyć lub nauczyć się w Waszym zespole?
W naszej pracy musimy przekonać daną jednostkę lokalną do wdrożenia jednolitego systemu. Każdy kraj chciałby przemycić coś dla siebie, a nie zawsze możemy się na to zgodzić. Pod tym względem praca wymaga od nas umiejętności negocjacji i nawiązania pozytywnych relacji z klientem wewnętrznym. Jest to inna relacja, niż z klientem zewnętrznym. W końcu pracujemy dla jednej firmy i mamy wspólny cel. To też pomaga lepiej zrozumieć biznes, potrzeby i wypracować sytuację win-win.  

Do tego można nauczyć się zarządzania trudnymi sytuacjami. Zmiana systemu to okres często krytyczny i bardzo nerwowy dla spółek. Pojawiają się sytuacje, na które trzeba reagować bardzo szybko. Uczy to sprawnego podejmowania decyzji. 

Jaką radę dałaby osobie, która myślałaby o pracy w Waszym zespole?
Odważyć się i zaaplikować! Wielu rzeczy można się nauczyć w praktyce, np. język angielski. Ja sama swoje umiejętności praktyczne zdobyłam w Demant, nabyłam swobody wypowiedzi, a przed aplikacją zastanawiam się czy moje umiejętności są wystarczające. Wystarczyło spróbować i się przekonać. A dodatkowo trzeba uważać na swoje marzenia, bo marzenia się spełniają! Mnie udało się jedno spełnić, kiedy pojechałam do Australii. 

 

 

O autorze

Katarzyna
Katarzyna, Senior HR & Employer Branding Specialist
Związana z obszarem HR od ponad 12 lat. Pracuje w Demant od 2016 roku. W pracy ceni sobie zmienność i różnorodność. Wyznaje zasadę „Każdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu.” W wolnej chwili podróżuje lub gra na perkusji.