Wywiad z Joanną z Działu Produkcji ITE

Czas czytania artykułu: 2 min
by Agnieszka Brzegowa
15.09.2021

Joannę bez problemu odnajdziecie w Dziale Produkcji ITE. Dołączyła do Demant w 2013 roku. Od tego czasu związana jest z Produkcją Aparatów Wewnątrzusznych, zajmując obecnie stanowisko w zespole szkoleniowym. Co w pracy liczy się dla niej najbardziej? Zapraszamy do wywiadu.

 

Jak trafiłaś do Demant?

Z miejscem, w którym znajduje się Demant, związana jestem od 2001 roku, natomiast jako pracownik naszej firmy od 2013 roku. Moja koleżanka, która tu pracowała, zaproponowała mi, abym zaaplikowała do naszej firmy. Liczyły się zdolności manualne, a te uważałam, że posiadam. Tak się to zaczęło.

 

joanna_promag_w_tekscie_1

 

Jak zmieniły się Twoje role w Demant?

Od samego początku pracuje w Dziale Produkcji Aparatów Wewnątrzusznych. Zaczynałam od Działu obrabiania, potem przeszłam do Działu Kontroli Jakości, aby ostatecznie po wyjeździe służbowym do Meksyku i poznaniu tam mojego przyszłego przełożonego Rafała, trafić do zespołu szkoleniowego, w którym jestem do dziś. Obecnie pracuję w roli team leaderki.

 

Co w pracy z innymi ludźmi liczy się dla Ciebie najbardziej?

Podstawą dobrej współpracy jest wzajemny szacunek oraz właściwe traktowanie się niezależnie od zajmowanego stanowiska. Dodatkowo dla mnie niezmiernie cenne jest także to, że moje codzienne zadania dają mi możliwość poznawania wielu nowych osób, za którymi idą niesamowicie ciekawe historie. Czasem trzeba być trochę psychologiem, czasem trzeba zaopiekować się daną osobą. Każdy człowiek jest inny i inaczej trzeba do niego podejść. Ludzie są dla mnie inspiracją, choćby w sytuacji gdy mówią o ostatnio przeczytanej książce czy obejrzanym filmie.

 

joanna_promag_w_tekscie_3

 

Co najbardziej podoba Ci się w Twojej pracy?

Podoba mi się to, że mam pozostawioną wolną rękę w zakresie moich zadań. Ważny jest efekt i moja samodzielność oraz proaktywność w działaniu. Lubię też to uczucie, kiedy spotykam nowych pracowników, których po raz pierwszy poznałam na spotkaniu rekrutacyjnym i obserwuje ich postępy już po zatrudnieniu.

 

Co Twoim zdaniem jest wyjątkowe w Twojej pracy?

W naszej firmie dzieją się cuda technologiczne i medyczne. Każdego dnia spotykamy się z nowoczesnymi rozwiązaniami, które przekładają się na poprawę życia i zdrowia naszych pacjentów. Niezależnie od zajmowanego stanowiska każdy ma na to realny wpływ. Miałam okazję spędzić kiedyś cały dzień obserwując pracę audiologa, który pracuje z osobami, do których potem trafiają nasze produkty. To niesamowite jak zmienia się wyraz twarzy pacjentów, którzy znów zaczynają słyszeć.

 

joanna_promag_w_tekscie_2

 

Co powiedziałbyś osobie, która zastanawia się nad zaaplikowaniem do Działu Produkcji?

Spróbuj i daj sobie szansę. Poznaj firmę od środka, aby przekonać się jak możesz dołożyć własną cegiełkę do wspaniałego procesu pomagania innym, wykorzystując swoje umiejętności, wykształcenie czy zdolności. To może właśnie dzięki Tobie i Twojej pracy pewien chłopak, albo pewna dziewczyna, będą mogli zdawać do tradycyjnej szkoły średniej, a nie korzystać ze szkół specjalnych z internatem oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów od domu? Może to właśnie aparat stworzony przez Ciebie spowoduje, że ich życie będzie dużo łatwiejsze. Warto spróbować.

O autorze

Agnieszka Brzegowa
Agnieszka, recruitment specialist
Miłośniczka spotkań z ludźmi oraz aktywnego zwiedzania bliższych i dalszych zakątków świata. W pracy kieruje się intuicją rekruterską, opartą na doświadczeniu i nutce analitycznego podejścia, wynikającego z jej (nietypowego jak na HR) technicznego wykształcenia.