Wywiad z zespołem Diagnostics IT

Czas czytania artykułu: 3 min
by Katarzyna
04.05.2021

Różne charaktery, jeden cel i dużo pozytywnej atmosfery. Tak w skrócie można opisać zespół Diagnostics IT. Zespół, który powstał w styczniu 2021 roku i rozwija się w bardzo szybkim tempie. Na chwilę obecną zespół liczy 7 specjalistów, a kolejnych 4 zostanie zatrudnionych w okolicach czerwca 2021 roku. Docelowo ma składać się z 25 osób! Jakim zespołem jest Diagnostics IT i czym się zajmują?

Kasia: Czym zajmuje się Wasz zespół?
- Nasz zespół zajmuje się digitalizacją procesów. Wdrażamy je i usprawniamy, pracujemy przy systemach ERP i CRM oraz odpowiadamy na potrzeby biznesu od strony technicznej. Staramy się wdrożyć to samo rozwiązanie we wszystkich spółkach znajdujących się w Grupie Demant. Jesteśmy jak przysłowiowa ekipa "kąkuterowców". To co wytwarzamy i robimy, nie jest widzialne dla zwykłego użytkownika. Usprawniamy procesy w różnych systemach, co później okazuje się dla użytkownika końcowego bardzo potrzebne i wygodne - mówi Szymon, Business Consultant.

Czy współpracujecie z osobami z innych krajów?
- Jesteśmy globalnym zespołem, głównie podzielonym na dwie lokalizacje – Middelfart w Danii, gdzie znajduje się główna siedziba Diagnostyki i pracują tam nasi koledzy, oraz Szczecin. Naszą przełożoną jest Mette, która na co dzień również przebywa w Danii, ale w miarę możliwości odwiedza nas na miejscu. A oprócz tego współpracujemy z użytkownikami Grupy Demant na całym świecie, więc mamy okazję pracować i mieć kontakt z osobami z różnych krajów. Dodatkowo zdarzają się wyjazdy zagraniczne i podróże. Już w tym roku mamy zaplanowany wyjazd do Niemiec i Szwajcarii, później do Stanów Zjednoczonych i pod koniec roku Australii. A na początku przyszłego roku czeka na nas Nowa Zelandia - mówi Szymon.

Jakim zespołem jesteście?
- Zespół tworzy się od stycznia. Dopiero zaczynamy i co miesiąc otrzymujemy nową osobę, jak nie w Polsce to w Danii. Uczestniczymy w tworzeniu nowego, dużego zespołu, który docelowo ma liczyć 25 osób. Obowiązki nie są jeszcze stricte podzielone, na razie uczymy się wzajemnie od siebie, a kierunek indywidualny wybierzemy później - mówi Krystian, Business Consultant. - I to jest w tym najlepsze, że mamy możliwość rozwoju. Nie uczymy się tylko jednego systemu, do którego jesteśmy dedykowani. Poznajemy cały proces, wszystkie systemy, jakie są podpięte pod ten proces i które integracje są z danym procesem związane. Dzięki temu nie będzie momentu wypalenia i znudzenia - mówi Jacek, Salesfore Support Specialist. - Jesteśmy też otwarci na dzielenie się dotychczasowo zdobytą wiedzą. Dzięki temu możemy specjalizować się w różnych aspektach, a każdy z nas może dorzucić coś ze swojego poprzedniego podwórka. Na przykład na takiej zasadzie zbudowaliśmy dokumentację, która była przedstawiona właścicielom odpowiednich procesów i bardzo się spodobała. Nie bylibyśmy w stanie tego zrobić bez współpracy i dzielenia się wiedzą, jaką już mamy - dodaje Krystian.

wywiad-z-zespolem-diagnostics-it_w_tekcie

Jesteście dosyć młodym zespołem, który cały czas się powiększa. Jak wyglądają te początki?
-
Nie rzucamy siebie na głęboką wodę z naszymi obowiązkami. Wszystkiego dowiadujemy się krok po kroku, zadania są odpowiednio dawkowane, żeby na spokojnie wszystko przyswoić. To jest super podejście - mówi Jacek. - Warto również wspomnieć, że mamy realny wpływ na to, jak zespół będzie się kreował i jak będzie wyglądało nasze rozwiązanie, bo ono dopiero się tworzy. Zdanie każdego jest brane pod uwagę, z każdym pomysłem się liczymy, otwarcie mówimy, co myślimy i jesteśmy proaktywni. Jest to ważniejsze nawet od doświadczenia zawodowego - mówi Szymon.

Co jest takiego fajnego w Waszej pracy?
-
Miło jest, gdy możemy zobaczyć się w biurze. Pomimo, że znamy się krótko, wrażenie jest zupełnie odwrotne. Od pierwszego dnia czułem się jakbym wcześniej tu pracował - mówi Jacek. - Pozytywne nastawienie i dobra atmosfera! Jesteśmy ciekawi samych siebie, jakimi ludźmi jesteśmy i lubimy spędzać ze sobą czas. Wszyscy są życzliwi i uczą mnie czegoś nowego. A dodatkowo mogę wykonywać swoje obowiązki w jaki sposób chce, bp nikt mi niczego nie narzuca. Świadczy to o dużym zaufaniu do pracowników - mówi Justyna, Application Consultant.

 

O autorze

Katarzyna
Katarzyna, Senior HR & Employer Branding Specialist
Związana z obszarem HR od ponad 12 lat. Pracuje w Demant od 2016 roku. W pracy ceni sobie zmienność i różnorodność. Wyznaje zasadę „Każdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu.” W wolnej chwili podróżuje lub gra na perkusji.