csr_blog_post_image

Wspólny zespół CSR

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Wojciech
29.11.2018

Pilotażowe spotkanie wspólnego zespołu CSR za nami! Chcemy kontynuować tradycję zapoczątkowaną w DGS BS i pomagać innym. Nie od dziś wiadomo, że siła i moc są tylko w grupie, a nasz zespół to potwierdzi!

Mogliście spotkać się już ze skrótem CSR (ang. Corporate Social Responsibility). Jest to bardzo szerokie pojęcie, pod którym kryje się szereg inicjatyw. Dotyczą one najczęściej obszarów o charakterze edukacyjnym, oświatowym, wychowawczym, opieki zdrowotnej, ubóstwa czy niepełnosprawności. Zaangażowanie się w pomoc ma zawsze charakter dobrowolny. Głównym celem CSR jest zatem szeroko rozumiana pomoc. I to właśnie słowo jest dla naszego zespołu paliwem napędowym.

Wszystko zaczęło się w naszej lokalizacji w Szczecinie, czyli w DGS Bussines Services. W marcu 2016 roku, grupka pracowników postanowiła stworzyć zespół, który korzystając z dostępnej przestrzeni biurowej oraz zaangażowania pracowników, będzie mógł pomagać innym. Pierwszą akcją, którą pomyślnie przeprowadzili, było zorganizowanie paczek z żywnością dla biednych rodzin ze Szczecina we współpracy z Caritas Polska.

csr_w_tekscie_1

csr_w_tekscie_2


Pierwszy sukces zadziałał jak klocek domino i pchnął dalej kolejne wydarzenia. Zespół przyłączał się do znanych akcji charytatywnych takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, organizując w firmie licytację przyniesionych przez pracowników przedmiotów. Tworzył także nowe własne wydarzenia, jak zbiórka nakrętek czy pomoc kotom w szczecińskich schroniskach. Zespół zbierał także karmę dla zwierząt, zachęcał do oddawania krwi, sadził drzewa, propagując przy tym ochronę przyrody czy przygotowywał wyprawki dla uczniów.

csr_w_tekscie_3

csr_w_tekscie_4

csr_w_tekscie_5

W związku z tak pozytywnym dotychczasowym odbiorem grupy CSR, zaproponowaliśmy, aby również pracownicy DGS Poland, mogli w niej aktywnie uczestniczyć. Po pilotażowym spotkaniu, które odbyło się w tym tygodniu, mamy już ustalone konkretne kroki.

Na pierwszy ogień, z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, zaangażowaliśmy się w pomoc dwóm rodzinom w ramach akcji Szlachetna Paczka. Listę rzeczy, które chcemy zebrać umieściliśmy w naszej sieci wewnętrznej, tak aby każdy miał do niej wgląd. Zorganizujemy dodatkowo na tę okazję kiermasz ciast. Z pozyskanych ze sprzedaży słodkich wypieków funduszy, kupimy rzeczy, których nie uda nam się otrzymać w ramach zbiórki. Jesteśmy naładowani pozytywną energią, a upływający czas motywuje do działania.

Zespół CSR ma już nowe pomysły na przyszły rok, jednak nie uprzedzajmy faktów. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.


O autorze

Wojciech
Wojciech, employer branding & communication specialist
Uwielbia kontakty z ludźmi, kreatywną pracę i wyzwania. Człowiek, w którego żyłach zamiast krwi płyną nuty. Jeśli nie ma pod ręką gitary, zagra na grzebieniu.