Jakie szkolenia odbyły się w DGS w 2018?

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Małgorzata
16.01.2019

Mamy początek 2019 r. i zapewne część z nas jest skupiona na planach na nadchodzący rok, na postanowieniach i wykupiła już karnet na siłownię. Wróćmy jednak do poprzedniego roku i zobaczmy, co w nim osiągnęliśmy, a także jakich nowych rzeczy się dowiedzieliśmy.

W pierwszym kwartale każdego roku planujemy szkolenia wewnętrzne, które prowadzone są przez naszych specjalistów ds. rozwoju oraz przez innych pracowników, którzy dobrze czują się w roli trenera. W naszej firmie prężnie funkcjonuje Grupa Trenerów Wewnętrznych. Jest to zespół specjalistów z różnych działów, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą z innymi pracownikami, mają pomysł na szkolenie i go realizują.

Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników w 2018 r. udało się przeprowadzić 184 spotkania szkoleniowe z 30 różnych tematów.

W ubiegłym roku stworzyliśmy osobny blok szkoleniowy dla naszej Akademii Lidera, czyli dla liderów obszarów produkcyjnych i magazynów. W czasie funkcjonowania tego programu odbyło się łącznie 109 szkoleń o 14 różnych tematach. To na „Szkolenie produktowe” było największe zapotrzebowanie, ponieważ mieliśmy aż 16 sesji tych właśnie warsztatów. Po 10 spotkań zaproponowaliśmy dla naszych pracowników ze szkoleń „Delegowanie i motywowanie” oraz „Zarządzanie konfliktem”. Celem tych szkoleń jest pozyskanie nowej wiedzy związanej konfliktem oraz z motywacją i delegowaniem zadań przez uczestników, doskonalenie już posiadanych zasobów kompetencyjnych oraz wymiana doświadczeń.

szkoleniawdgsw2018rwtekscie5

W całej firmie największym zainteresowaniem cieszyły się nasze warsztaty Insights Discovery, trenerzy poprowadzili łącznie 29 spotkań. Celem kursu jest zwiększenie świadomości o swoich zdolnościach interpersonalnych oraz umocnienie ich. Pozwala to poprawiać komunikację w zespole, a także współpracę z innymi poprzez zrozumienie ich preferencji.

Dla naszych nowych pracowników mamy specjalne szkolenia wprowadzające i są to np. „DGS od podszewki”, czyli niezwykle ciekawa wyprawa w głąb firmy. Dzięki temu szkoleniu DGS nie jest już dla nikogo zagadką i każdy wie, jak chociażby wygląda produkcja aparatów BTE oraz ITE.

szkoleniawdgsw2018rwtekscie-4

Gama warsztatów realizowanych przez naszych specjalistów jest naprawdę szeroka. Można dowiedzieć się, jakie są „Różnice kulturowe…” pomiędzy Danią, a Polską. Widać, że był to temat, który interesował naszych pracowników, ponieważ odbyło się łącznie w obu spółkach: DGS PL i DGS BS aż 9 spotkań. Prowadzimy szkolenia, których celem jest praca nad umiejętnościami miękkimi, np.: „Asertywność”. Pozwala ono na kształtowanie oraz doskonalenie umiejętności stosowania asertywnej komunikacji przez uczestników. Szkolenie wyjaśnia różnicę między asertywnością, agresją i uległością. Kolejnym przykładem jest szkolenie „Zarządzanie dialogiem”, które ułatwia poznanie mechanizmów rządzących komunikacją, a także wybranych narzędzi które wspomagają efektywną komunikację na co dzień.

Niedługo odbędzie się spotkanie Grupy Trenerów Wewnętrznych, podczas którego będziemy obmyślać plan na nowy rok.

O autorze

Małgorzata
Małgorzata, Internal Trainer
Przyszłam do Demant na praktyki w 2017 r. i zostałam na dłużej. W naszej firmie dbam o to, aby potrzeby szkoleniowe pracowników były spełnione. Prywatnie Netflix to mój ulubiony sposób spędzania czasu i z serialami jestem na bieżąco.