step_blog_post_image

STEP – krok w stronę usprawnień

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Agnieszka
27.02.2019

STEP – sprawdź, jakie benefity dla procesu i pracownika niesie program usprawnień w dziale finansowym DGS Business Services.

DGS kładzie silny nacisk na synergie wynikające z konsolidacji funkcji back-office i dąży do doskonałości. Aby spełnić to założenie i zbudować kulturę ciągłego doskonalenia, dla funkcji finansowych obecnych w DGS BS wprowadzono w 2017 roku program STEP – Standarize Excellent Processes.

step_zdjecie_w_tekscie2

STEP ma swoje podłoże w idei Kaizen i jest młodszym bratem PI (Process Improvement) Academy, jednak pozwala na zarządzanie zmianą w bardziej sformalizowany sposób.
Założeniem programu jest zgłaszanie pomysłów dotyczących standaryzacji procesów finansowych poprzez internetowy formularz, następnie ich weryfikacja, przyznanie punktów oraz implementacja.

Do jego głównych celów możemy zaliczyć:
- optymalizację procesów,
- rozpoznawanie inicjatyw,
- dzielenie się najlepszymi praktykami,
- ograniczanie strat, których można uniknąć,
- tworzenie bazy wiedzy.

Jest to również pewnego rodzaju wyzwanie dla pracownika jako właściciela procesu, by nie poprzestawał na tym, co do tej pory robił i szukał dla siebie i swojego zespołu najlepszych, świeżych rozwiązań, które z kolei przełożą się na relacje z partnerami biznesowymi. Pozwala poczuć rzeczywisty wpływ na rozwój firmy dzięki zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy oraz dzięki budowaniu bazy wiedzy, która zostanie tu na lata. Dodatkowym benefitem raz na kwartał jest nagroda w postaci bonu i puchar pełen słodyczy dla drużyny, która wprowadziła w życie najwięcej pomysłów.

step_zdjecie_w_tekscie3

Zobaczcie poniżej, jak STEP wpłynął na nasze życie:

step_zdjecie_w_tekscie4

O autorze

Agnieszka
Agnieszka, team leader w dziale AP Finansów Demant
Z Demant związana od 2014 roku, gdy Dział Finansów liczył sobie zaledwie 8 osób. Zarażona fascynacją liczbami i procesami księgowymi przez siostrę, kontynuuje swoją drogę zdobywając kwalifikacje zawodowe w zakresie rachunkowości, zarządzania i systemów księgowych. Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, kierunku europeistyka, której pasją jest historia współczesna, biografie i literatura faktu. Jako członek Rady Pracowniczej w Demant przenosi w czyn troskę o środowisko pracy i współpracowników. Prywatnie szczęśliwa mama dwóch córek w wieku szkolnym uwielbiająca jazdę na rowerze.