Jak poprawić swoje samopoczucie, czyli sposoby na jesienną chandrę!

Czas czytania artykułu: 2 miniuty
by Ania
23.09.2020

Szare i krótkie dni, deszczowa jesienna aura i niedostateczna ilość promieni słonecznych może spowodować u nas obniżenie nastroju. Czas poszukać skutecznego sposobu i rozprawić się z jesienną chandrą!

Chłodne i szare poranki sprawiają, że ciężko jest wygrzebać się spod cieplutkiej pierzynki. Poranna kawa to zdecydowanie za mało. Jesień, to czas, w którym musimy dodatkowo zadbać o nasz organizm i poprawę naszego nastroju.

Domowy salon SPA

Myślę, że większość kobiet się ze mną zgodzi – nic tak nie relaksuje, jak długa, ciepła kąpiel i domowe rytuały SPA. Czasem wystarczy niewiele – odrobina eterycznych olejków lub soli do kąpieli poprawi nasz nastrój. No dobrze, co jeśli nie posiadacie wanny? Mi pozwalają się odprężyć domowe zabiegi SPA, szczególnie te na bazie czekolady, które kojąco wpływają na ciało i stanowią pewnego rodzaju aromaterapię.

Leniwy wieczór z książką

Leniwy wieczór z książką i ukochanym kubkiem herbaty to moje remedium dosłownie na wszystko – na ciężki dzień w pracy, na humory syna, na wyciszenie głowy, na spadek nastroju. Lekkie i pozytywne powieści idealnie kontrastują z ponurymi wieczorami. Pozwalają na chwilę oderwać się od deszczowej aury, zapomnieć o chłodnym poranku, a przede wszystkim wyciszyć i uspokoić gonitwę myśli w mojej głowie. Uwielbiam ten czas, kiedy mogę zanurzyć się pod kocem i na chwilę zapomnieć o całym świecie.

sposoby_na_jesienna_chandre_w_tekscie_1

Aromatyczne i rozgrzewające przyprawy

Jesień to czas na desery z dodatkiem rozgrzewających, korzennych przypraw. Szarlotka z dodatkiem goździków, ryż z jabłkiem i cynamonem, sernik dyniowy na spodzie z korzennych ciasteczek. Na samą myśl już robi się cieplej na sercu, choć jesienna kuchnia to nie tylko desery. Rozgrzewający pieprz cayenne, odrobina kurkumy, kardamon, imbir czy suszone płatki chili odmienią Wasze dania.

sposoby_na_jesienna_chandre_w_tekscie_3

Światło

Nic tak nie poprawia nastroju jak odrobina promieni słonecznych skaczących po parapecie czy balustradzie balkonowej. Przez kilka najbliższych miesięcy będziemy mieć wyraźnie mniejszy dostęp do światła. Ten brak szczególnie odczuwalny jest dla osób pracujących na halach produkcyjnych, dlatego tak ważne jest by znaleźć chwilę w ciągu dnia i nacieszyć się naturalnym światłem.

sposoby_na_jesienna_chandre_w_tekscie_2


O autorze

Ania
Ania, EB & Communication Team Coordinator
Miłośniczka dobrej kuchni, kochająca jazdę na rowerze i górskie wędrówki. W wolnych chwilach gotuje i piecze, a w torebce zamiast portfela trzyma aparat.