RozGROMić konkurencję

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Adam
26.06.2019

RozGROMić konkurencję – prelekcja byłego dowódcy jednostki specjalnej GROM z zakresu zarządzania, motywowania i budowania przewagi konkurencyjnej na Targach ITM w Poznaniu 2019.

Podczas tegorocznej edycji Targów ITM w Poznaniu (Innowacje-Technologie-Maszyny) mieliśmy niewątpliwą przyjemność uczestniczyć w spotkaniu organizowanym przez generała Romana Polko byłego dowódcę jednostki specjalnej GROM. Zakres tematyczny wykładu dotyczył przede wszystkim zarządzania, motywowania i budowania przewagi konkurencyjnej – w ramach implementacji sprawdzonych technik i narzędzi dowodzenia armią – do ich powielenia i zastosowania w świecie biznesu.

Ale od początku. Co ma wspólnego obszar wojskowości i prowadzenia działań zbrojnych – ze światem biznesu i nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem? Okazuje się, że bardzo wiele. W interesach jak i w polityce – paradoksalnie postępujemy w bardzo podobny sposób. Współpracujemy, tworzymy sojusze, osiągamy kompromisy. Kiedy zaś to nie wystarcza, zbroimy się w nowe metody zarządzania, kreujemy strategie zwalczania konkurencji, opracowujemy plany implementacji innowacyjnych rozwiązań technologicznych i ruszamy do boju. Szkolimy kadry, doskonalimy procesy, umacniamy więzi i kooperacje w zespole. I wszystko to ma na celu doprowadzić Nas do jasno i klarownie wyznaczonego długoterminowego celu. W życiu biznesowym jak na wojnie – wygrywa bowiem skuteczniejszy.

rozgromi-konkurencj_w_teskcie

Udział w prelekcji generała Romana Polko – był wspaniałą okazją aby ponownie uświadomić sobie ale przede wszystkim rozwinąć posiadaną już wiedzę o znaczeniu fundamentalnych zasad efektywnej kooperacji w zespole dla osiągnięcia wyznaczonych celów. Najważniejsze jest skuteczne motywowanie i efektywne zarządzanie zadaniami zespołu, budowanie przywództwa zespołowego i osobistego oraz niezachwiany profesjonalizm przy podejmowanym decyzji, aby ewentualne ryzyko móc możliwie jak najszybciej przekuć w niepodważalny sukces. Dla wszystkich zainteresowanych, szczerze polecam książkę autorstwa generała Romana Polko „RozGROMić konkurencję. Sprawdzone w boju strategie dowodzenia, motywowania i zwyciężania”.

rozgromi-konkurencj_w_tekcie_2

Na koniec – nadmienię tylko, że jednostka wojskowa GROM uznawana jest za jeden z najlepszych oddziałów specjalnych na świecie – prowadząc wspólne działania, ramie w ramię chociażby amerykańską DELTA FORCE czy brytyjskim SAS. Jest to więc niewątpliwie najwyższy światowy poziom źródła wiedzy o możliwościach skutecznej implementacji rozwiązań w zarządzaniu organizacją w wolnorynkowej gospodarce na przykładzie dowodzenia jednostką wojskową stanowiącą wizytówkę polskiej armii.

O autorze

Adam
Adam, senior production support engineer
W Demant od 2014 roku. Najbardziej interesuje go technologia drukowania 3D , innowacyjne technologie oraz lean manufacturing. Prywatnie miłośnik piłki nożnej dobrego kina oraz książek o tematyce militarnej i sensacyjnej.