R&D Diagnostics w Mierzynie!

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Katarzyna
26.07.2019

Rozmowa z Adamem Kruszyńskim, szefem Inżynierii Produktu Diagnostics.

 

Dlaczego ruszamy z procesem?

Obszar Diagnostics od początku swojego istnienia intensywnie się rozwija. Na przestrzeni kilku ostatnich lat w ramach Diagnostics pojawiło się wiele nowych obszarów jak Test and Calibration, Sustainable Engineering czy Business Data Management. Rozruch działu R&D Diagnostics w Mierzynie jest kolejnym krokiem w naszej wieloletniej ewolucji. Jak w większości przypadków jest to związane z nową potrzebą biznesową. Z racji, że procesy produkcyjne realizowane są w Polsce pojawiła się konieczność wzmocnienia obszaru R&D o lokalne struktury – nowotworzony zespół będzie ulokowany blisko produkcji stanowiąc nie tylko źródło nowych pomysłów i projektów, ale również będąc łącznikiem pomiędzy produkcją, a obszarami R&D ulokowanymi w firmach z grupy Diagnostics.

 

 

Kogo szukamy?

Szukamy designerów/developerów w trzech specjalizacjach – mechanika, elektronika i programowanie/tworzenie firmware. Po zakończeniu procesu rekrutacji zespół będzie liczył sobie 5 osób. Nie wykluczone, że w przyszłości grono to się powiększy.

 

 

Co jest unikalnego w tym obszarze?

To zupełnie nowa komórka organizacyjna. Jej rolą będzie kompleksowe projektowanie sprzętu do diagnostyki słuchu rozpoczynając od audiometrów, tympanometów systemów do pomiaru otoemisji akustycznej, ABR po zaawansowany sprzęt do badania zaburzeń związanych z funkcjonowaniem błędnika. Rolą zespołu będzie przekształcenie ogólnych wytycznych/oczekiwań co do funkcjonowania nowego produktu na konkretne rozwiązania techniczne - począwszy od tworzenia wbudowanego oprogramowania, poprzez projektowanie układów na płytach PCA, po zamknięcie produktu w nowoczesnej obudowie podążającej za nowymi trendami. Praca w tym obszarze w dużej mierze bazuje na kreatywności. Założeniem jest to, aby członkowie zespołu mieli swobodę w działaniu, a na końcu każdego projektu mieli namacalne przeświadczenie, że dany produkt ‘wyszedł spod ich ręki i to oni są autorem istniejących w nim rozwiązań’.

 

 

W jakich strukturach obszar będzie osadzony?

Dział będzie ulokowany w strukturach globalnego obszaru R&D w Danii (Middelfart), z moim wsparciem jako lokalnego opiekuna obszaru.

 

Dziękuję za rozmowę i zachęcam do aplikowania na naszej stronie internetowej! 😊

O autorze

Katarzyna
Katarzyna, Senior HR & Employer Branding Specialist
Związana z obszarem HR od ponad 12 lat. Pracuje w Demant od 2016 roku. W pracy ceni sobie zmienność i różnorodność. Wyznaje zasadę „Każdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu.” W wolnej chwili podróżuje lub gra na perkusji.