Rebranding i czas na celebrację

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Agata
19.03.2021

Przeżyjmy to jeszcze raz! Celebracja finału projektu „Rebranding” była wyjątkowym dniem dla nas wszystkich, pełnym uśmiechu i radości. Nasza koleżanka Agata uchyla rąbka tajemnicy z projektu, który miał zapasowy plan B, C a nawet D!

Małgosia: Ile czasu trwały przygotowania do rebrandingu i finalnej celebracji wizerunkowej zmiany?
Agata: Prace nad całym projektem rozpoczęły się jesienią 2019 roku, a nad eventem wewnętrznym zaczęliśmy pracować wiosną 2020 roku. Pierwotnie plan celebracji zawierał wiele aktywności, których nie można było urzeczywistnić ze względu na trwającą sytuację pandemiczną. W związku z dynamicznie zmieniającymi się obostrzeniami na początku 2021 roku został wdrożony plan B, czyli bezpieczna wersja eventu w czasach pandemii. Niektóre aktywności musieliśmy przenieść do przestrzeni on-line.

rebranding_czas_na_celebracje_wtekscie1

Jakie wyzwania towarzyszyły organizacji całego eventu?
Organizacja atrakcji podczas obostrzeń była ogromnym wyzwaniem. Do każdej wymyślonej aktywności, trzeba było przewidzieć hipotetyczny scenariusz i upewnić się, że będzie on bezpieczny dla pracowników, m.in. musieliśmy dopilnować reżimu sanitarnego naszej firmowej maskotki - Pieska D.! 😊

Mając na uwadze, przede wszystkim bezpieczeństwo naszych pracowników, zmieniliśmy na przykład formę jednej z atrakcji - mozaiki. Pracownicy dosyłali zdjęcia drogą on-line, po firmie chodził też dedykowany fotograf, a opiekun mozaiki przyklejał wszystkie zdjęcia, które w czasie rzeczywistym spływały od naszych pracowników i utworzyły kolaż z mikro zdjęć. Mozaiki zdobią obecnie ściany naszych biurowych korytarzy w Szczecinie oraz w Mierzynie.

rebranding_czas_na_celebracje_wtekscie7

Posłuchaj, DGS to teraz Demant - finał projektu "Rebranding" - film z dnia rebrandingu.

rebranding_czas_na_celebracje_wtekscie6

Czy w trakcie dnia celebracji były jakieś wyjątkowe punkty programu?
Specjalnie dla nas zostały stworzone donuty z niebieskim lukrem. W cukierniach można co prawda zakupić donuty z żółtym lub czerwonym lukrem, co też brzmi dość egzotycznie, ale to właśnie dla nas zostały stworzone niespotykane niebieskie donuty, w oparciu o nasze nowe kolory firmowe. 😊

Dla naszych pracowników zostały również nakręcone wywiady z kolegami i koleżankami w profesjonalnym studio nagraniowym. Można się z nich dowiedzieć kilku ciekawych faktów z życia Hansa i Camilli Demantów bądź posłuchać o czym myśli dyrektor generalny, gdy słyszy słowo „rebranding”. Filmy te można oglądać na naszym firmowym kanale na YouTube. Cegiełkę dorzucił również sam CEO Soren Nielsen pozdrawiając nas i życząc nam pięknego dnia celebracji prosto z głównej siedziby w Danii.

Specjalnie dla naszej firmy pan Tomasz Knapik, wybitny polski lektor, użyczył głosu, dzięki czemu powstały nagrania audio mówiące o historii Demant.
Z pewnością wielu Szczecinian kojarzy artystę o pseudonimie Kreda288, który dodał nam pięknych kolorów do dnia celebracji i namalował dwa niesamowite murale w Mierzynie oraz naszym biurze w Szczecinie.

Jednak wisienką na torcie tego dnia był jednogłośnie Piesek D. wraz ze swoimi małymi maskotkami-sobowtórami, które rozeszły się w mgnieniu oka! Piesek D. odwiedził nas w ten ważny dzień i tanecznym krokiem przemierzał mierzyńskie oraz szczecińskie korytarze naszych biur i obszarów produkcyjno-magazynowych.

Jak można podsumować rebranding w kilku zdaniach?
Długoterminowe projekty zawsze są wyzwaniem, jednak małymi krokami zbliżamy się do celu. Ta niekiedy wyboista droga jest warta sukcesu, który jest mieszanką satysfakcji, ciężkiej pracy, godzin analiz, wyborów oraz końcowej radości i wdzięczności za nowe lekcje. Udało nam się stworzyć atrakcje w czasie pandemii, z których mogli skorzystać nasi pracownicy, a wymierne efekty ciężkiej pracy zostały docenione.😊

rebranding_czas_na_celebracje_wtekscie4

rebranding_czas_na_celebracje_wtekscie5

 

O autorze

Agata
Agata, specjalista w Dziale Administracji
Na co dzień pracuje w dziale HR oraz opiekuje się recepcją, od początku jej powstania. Po godzinach szuka balansu spacerując po lesie i praktykując jogę.