praktyki_blog_post_image

Program praktyk wewnętrznych w DGS

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Małgorzata
12.08.2020

W DGS co roku w sezonie letnim odbywa się program praktyk wakacyjnych. Do wzięcia w nich udziału zapraszamy studentów oraz uczniów szkół średnich. - Głównym celem programu praktyk jest nabycie nowych umiejętności przydatnych w przyszłej pracy zawodowej – mówi Kamila Wrzesień, recruitment manager. Blisko 50 osób zdobywa doświadczenie, bierze udział w szkoleniach oraz spotkaniach integracyjnych.

praktyki_w_tekscie_1

W tym roku postanowiliśmy poszukać talentów również wewnątrz naszej organizacji. W czasie wakacyjnym zaproponowaliśmy naszym pracownikom zmianę działu. Do programu przystąpiło 19 osób, które zmieniły obszar wykonywania pracy z części produkcyjno-magazynowych na obszary inżynieryjne i administracyjne. - Inwestowanie w rozwój naszych pracowników i poszerzanie ich wiedzy o nowe obszary to również inwestowanie w rozwój firmy. Umożliwienie im wzięcia udziału w programie praktyk wewnętrznych w DGS pozwoliło nam poznać ich jako ludzi otwartych na nowe doświadczenia i wyzwania, pełnych energii w nowej roli. - mówi Kamila Wrzesień, recruitment manager.

praktyki_w_tekscie_2

Działy, które przyjęły do siebie praktykantów wewnętrznych to np. R&D, Quality, NPI (New Product Introduction), czy Customer Service. - Praktyki pozwoliły spojrzeć na to, co się dzieje wewnątrz firmy od innej strony. Na produkcji często nie widzimy i nie mamy świadomości jak dużo pracy jest potrzebne jeszcze przed wyprodukowaniem aparatu. – mówi Weronika Stolarczyk, production worker, która praktyki odbywa w dziale R&D.

Praktykanci mają okazję spojrzeć na firmę z innej niż dotychczas perspektywy. Dowiadują się, jak pracują inne zespoły, poznają więcej procesów i projektów, które obecnie są prowadzone. Co najważniejsze, dla każdego z nich to szansa na rozwój zawodowy.


O autorze

Małgorzata
Małgorzata, Internal Trainer
Przyszłam do Demant na praktyki w 2017 r. i zostałam na dłużej. W naszej firmie dbam o to, aby potrzeby szkoleniowe pracowników były spełnione. Prywatnie Netflix to mój ulubiony sposób spędzania czasu i z serialami jestem na bieżąco.