Czy wiesz, że nasi pracownicy mogą wziąć udział w Programie Praktyk Wewnętrznych?

Czas czytania artykułu: 2 min
by Małgorzata
21.04.2021

W 2020 r. świat wywrócił się do góry nogami, a my zaprosiliśmy pracowników do odbycia praktyk w Programie Praktyk Wewnętrznych. W tym roku znowu to zrobiliśmy!

W 2020 r. wystartowaliśmy z pierwszą edycją Programu Praktyk Wewnętrznych. Myślę, że śmiało można mówić o odniesieniu sukcesu. Już wtedy przeczuwaliśmy, że będziemy chcieli to kontynuować i tak się stało. W tym roku ponownie zaprosiliśmy pracowników Działów Produkcji i Magazynu do zgłaszania się na praktyki. Liczba aplikacji i zainteresowanie praktykami przerosło nasze oczekiwania, bowiem zgłosiło się 87 osób! Z tego 20 osób przez najbliższe 3 miesiące będzie pracować na innym obszarze – na wykresie poniżej pokazane są działy, które w tym roku przyjmą praktykantów.

 

ppw_w_tekscie_1

W połowie kwietnia odbyła się oficjalna inauguracja Programu Praktyk Wewnętrznych.

- Bardzo się cieszę, że wśród praktykantów widzę znajome twarze, które kojarzę z Działu Produkcji. Chciałem Wam podziękować za zaaplikowanie do programu oraz za to że spróbowaliście i pokazaliście siebie. Zeszłoroczna edycja była pierwszym krokiem. W zeszłym roku zaaplikowało ponad 40 osób, z czego około 20 wybraliśmy na praktykantów. Z tej grupy 7 osób dostało zatrudnienie w nowym dziale. Dobrze się bawcie, dobrze się zaprezentujcie, rozwijajcie się. Trzymam kciuki! – mówi Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS Poland Sp. z o.o. w Mierzynie.

Praktykantów przywitała także Elżbieta Adamowicz, dyrektorka Działu Personalnego - Bardzo Wam gratuluję. Cieszę się ogromnie, że zainteresowanie tym programem rośnie. Myślę, że ta praktyka i możliwość poznania obszaru, w którym jesteście da Wam szeroki ogląd i zrozumienie tego, w jaki sposób Wasza praca przyczynia się do tego, co dzieje się u innych, gdzie się to zaczyna, a gdzie kończy. Mam nadzieję, że pokaże Wam to, że budujecie cały statek kosmiczny, a nie tylko jeden mały element. Gratuluję Wam odwagi i tego, że zostaliście wybrani. Życzę Wam pozytywnych doświadczeń i niezapomnianych relacji.

ppw_w_tekscie_3

Dla Praktykantów przewidzianych jest wiele atrakcji, a jedną z nich było szkolenie ze sztuki komunikacji. Celem tego szkolenia, które prowadziłam wraz z Katarzyną Maszkiewicz, specjalistką ds. rekrutacji, miało być przede wszystkim dodanie wiatru w skrzydła. Uświadomienie naszym praktykantom, że pytanie się jest "ok", ale także pokazanie, jak ważna jest komunikacja i udzielanie informacji zwrotnej.

ppw_w_tekscie_2

Kolejny raz przekonaliśmy się, że mamy w organizacji wiele nieodkrytych jeszcze talentów. Wszystkim praktykantom życzymy sukcesów oraz, aby ten czas przyniósł wiele okazji do rozwoju zarówno zawodowego, jak i osobistego. Powodzenia!

O autorze

Małgorzata
Małgorzata, Internal Trainer
Przyszłam do Demant na praktyki w 2017 r. i zostałam na dłużej. W naszej firmie dbam o to, aby potrzeby szkoleniowe pracowników były spełnione. Prywatnie Netflix to mój ulubiony sposób spędzania czasu i z serialami jestem na bieżąco.