program_praktyk_wewnetrznych_blog_post_image

Program praktyk wewnętrznych w DGS

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Magdalena
30.09.2020

19 osób, 8 różnych zespołów, 3 miesiące – tak w liczbach wyglądał najnowszy program talentowy w DGS skierowany do pracowników działów Produkcji i Magazynu. Praktyki zakończyły się uroczystą galą.

Od początku lipca do końca września osoby, które na co dzień wykonują swoje zadania w dziale Produkcji lub Magazynu, miały okazję przekonać się, jak wygląda praca w innym zespole, m.in. dziale Wdrażania Nowych Produktów, Jakości czy Obsługi Klienta Biznesowego.

- Udział w praktykach był dla mnie cennym doświadczeniem, ponieważ miałem okazję nie tylko lepiej poznać strukturę firmy, ale również siebie i swoje możliwości, nauczyłem się większej samodzielności – mówi Serhii Siruk, uczestnik. - Zobaczyłem, że warto mieć większy cel przed sobą i wyjść ze swojej strefy komfortu. Im trudniejsza droga tym piękniejszy widok z góry.

program_praktyk_wewnetrznych_wtekscie7 

program_praktyk_wewnetrznych_wtekscie2

Niektóre z osób będą miały możliwość na stałe zostać w zespole, w którym odbywały praktyki. – W czasie programu zdobyłam nowe doświadczenie, brałam udział w projektach, ale także mogłam zaprezentować swoje umiejętności. Dzięki temu już od października będę kontynuować pracę w dziale Jakości - Joanna Feja, uczestniczka.

Do zespołu R&D również dołączyła osoba biorąca udział w programie. - Bardzo się cieszę, że powstał program praktyk wewnętrznych. W każdym z działów i w każdym zakątku naszej organizacji mamy niewykorzystany potencjał, a program praktyk wewnętrznych umożliwia odkrycie tego potencjału oraz jego wykorzystanie. Zachęcam wszystkich do odkrywania nowych umiejętności i dzielenia się z nami swoimi zdolnościami. Dzięki temu programowi i odważnym uczestnikom tego programu stajemy się silniejszą organizacją – Bartosz Taczyński, head of R&D.

Podczas gali podsumowano inicjatywę. – W DGS mamy przykłady obecnych dyrektorów, którzy wiele lat temu zaczynali od praktyk w naszej firmie. Wierzę, że taki program może być szansą dla uczestników, którzy zdecydowali się spróbować czegoś nowego – mówi Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS Poland.

To dopiero początek. – Kolejna edycja planowana jest w 2021 roku. Program pokazał, że w DGS pracują ambitne i otwarte osoby, które mogą znaleźć pomysł na siebie – mówi Kamila Wrzesień, manager ds. rekrutacji.

program_praktyk_wewnetrznych_wtekscie3

program_praktyk_wewnetrznych_wtekscie4

program_praktyk_wewnetrznych_wtekscie5

program_praktyk_wewnetrznych_wtekscie6


O autorze

Magdalena
Magdalena, employer branding & communication manager
W Demant od 2016 roku buduje markę pracodawcy oraz komunikację wewnętrzną. Wcześniej przez ponad 10 lat pracowała w PR, marketingu oraz mediach. Miłośniczka planowania małych i dużych przedsięwzięć, wdrażania w życie niebanalnych rozwiązań oraz pokazywania, że zawsze „się da”, nawet jeśli inni na początku twierdzą inaczej. Prywatnie kinomanka, która nie przegapi ceremonii rozdania Oscarów, miłośniczka tańca i podróży.