praktyki_w_dgs_blog_post_image

Praktyki w DGS

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Małgorzata
14.08.2019

W tegorocznej edycji praktyk w DGS biorą udział 52 osoby. Na czas wakacji przygotowaliśmy dla nich serię warsztatów i wycieczek po firmie.

Do tej pory praktykanci mieli okazję wziąć udział w szkoleniu „Witamy w DGS”, podczas którego dowiedzieli się, jaka jest historia naszej grupy, a także co nieco o aparatach, które produkujemy. Następnie udali się na wycieczkę po BTE (Produkcja Aparatów Zausznych).

praktyki_w_dgs_w_tekscie_1

Nasi stażyści mogli także lepiej się ze sobą poznać podczas spotkania, na którym przenieśli się do „Pokoju Walta Disneya”, popuścili wodzy fantazji i opowiedzieli, jak wyglądałyby ich wymarzone praktyki. Potem praktykanci z DGS Poland (Mierzyn) poznali sekrety z działu ITE (Produkcja Aparatów Wewnątrzusznych), a stażyści z DGS Business Services (Szczecin) dowiedzieli się, czym zajmuje się dział SWS (Software Solutions).

Szkolenie „Różnice kulturowe” obejmuje zrozumienie źródeł występowania różnic międzykulturowych na przykładzie Polski i Danii. W dalszej części praktykanci dowiedzieli się, w czym owe różnice się przejawiają, jaki mają wpływ na naszą codzienną pracę oraz w jaki sposób z nimi pracować. Następnie odwiedzili takie działy jak Centrum Dystrybucji w Mierzynie. Praktykanci z DGS Business Services zobaczyli, czym zajmuje się dział IT.

praktyki_w_dgs_w_tekscie_2
Udało nam się także spotkać i zintegrować poza godzinami pracy. Praktykanci zostali zaproszeni na ognisko, które zorganizowaliśmy na polanie przy Jeziorze Głębokim. Przyszły 22 osoby i razem jedliśmy kiełbaski i podpiekaliśmy pianki marshmallow.

Kolejnym spotkaniem networkingowym był „Dzień Wspólny Obu Spółek”. Praktykanci z DGS Business Services mieli okazję zwiedzić Mierzyn. Potem odbyło się krótkie szkolenie z podstaw audiologii, a następnie praktykanci udali się na warsztaty. Jednak nic nie integruje tak, jak wspólna pizza.

praktyki_w_dgs_w_tekscie_3

praktyki_w_dgs_w_tekscie_4

praktyki_w_dgs_w_tekscie_5
W kolejnych tygodniach są zaplanowane jeszcze inne, równie ciekawe spotkania dla naszych praktykantów.


O autorze

Małgorzata
Małgorzata, Internal Trainer
Przyszłam do Demant na praktyki w 2017 r. i zostałam na dłużej. W naszej firmie dbam o to, aby potrzeby szkoleniowe pracowników były spełnione. Prywatnie Netflix to mój ulubiony sposób spędzania czasu i z serialami jestem na bieżąco.