Postanowienia noworoczne

Czas czytania artykułu: 4 minuty
by Monika
09.01.2019

Po obfitującym w spotkania rodzinne i gastronomiczne szaleństwa okresie świąt Bożego Narodzenia, wiele osób postanawia zadbać o swoje zdrowie, uprawiać sport i zdrowo się odżywiać. Dobrze, że zaraz po okresie świątecznym przychodzi Nowy Rok, a wraz z nim podsumowanie starego i postanowienia. Część z nich staje się naszą nową pasją, większość ma niestety krótki żywot – realizujemy je przez kilka pierwszych dni roku i szybko o nich zapominamy. Co zrobić, aby chęć uprawnia sportu towarzyszyła nam przez cały czas?

Poniżej chciałabym Wam pokazać kilka zalet płynących z aktywności fizycznej oraz zaprezentować najprostsze sposoby na to, jak zacząć ćwiczyć już dziś.

„Poszedłbym poćwiczyć, ale kiedy? Po pracy jestem zmęczony, weekendy są za krótkie” – to najczęściej słyszana wymówka. Nic bardziej mylnego. To właśnie dzięki ćwiczeniom fizycznym pobudzasz swoje ciało, otrzymujesz więcej energii do życia i pomimo poniesionego wysiłku odprężasz się po ciężkim dniu. Ruch doskonale poprawia nasze samopoczucie po kiepskim dniu. Zimą, gdy na zewnątrz brakuje słońca, ćwiczenia fizyczne przyczyniają się do zwalczania stanów depresyjnych oraz redukują powszechny stres. Sport to hobby, które wiele dobrego wniesie do naszej codziennej pracy zawodowej, ponieważ dodaje pewności siebie, wprowadza samodyscyplinę oraz uczy odwagi.

nowy_rok_na_sportowo_w_tekscie

„Jak mam iść ćwiczyć z takim brzuchem? Wszyscy będą na mnie krzywo patrzeć”. Na początku może faktycznie być trudno, ale już po kilku treningach zobaczysz pierwsze zmiany w swoim ciele. Okaże się, że nie musisz już stosować rygorystycznej diety. Wysiłek fizyczny doskonale obniży wagę ciała, przyspieszy metabolizm, spali zalegającą tkankę tłuszczową.

Dodatkowy atut polepszający Twój wizerunek to znakomita poprawa napięcia mięśni i skóry, która sprawi, że Twoja sylwetka będzie sprawiała wrażenie bardziej smukłej. Znikną fałdki tłuszczu, przygarbione plecy się prostują i brzuszek przestaje wystawać. Spójrz na starsze osoby z otoczenia, które ćwiczą regularnie – wysportowane ciało wygląda dużo młodziej.

Problemy zdrowotne też są kiepską wymówką. Ćwicząc regularnie przedłużamy sobie życie. Treningi poprawiają ciśnienie krwi, obniżają poziomu cholesterolu, zmniejszają ryzyko zawału serca i udaru mózgu, zwiększają wydolność mięśnia sercowego, polepszają ukrwienie wszystkich organów wewnętrznych … Długo można jeszcze wymieniać korzyści. Chcesz je poznać, zacznij ćwiczyć z nami.

nowy_rok_na_sportowo_w_tekscie_3

Jak DGS może pomóc nam w naszych noworocznych postanowieniach?

Nawet jeśli nie macie jeszcze postanowień noworocznych, zachęcam do ich zrobienia. Wykonanie ich może nie być tak trudne, jak Ci się wydaje.

Czy wiesz, że nasi pracownicy z własnej inicjatywy założyli kilka sekcji sportowych? Spotykają się po godzinach pracy, żeby razem spędzić czas, podzielić się swoimi pasjami, wzajemnie zmobilizować się do ruchu. Mamy już sekcję piłki nożnej, sekcję rowerową, biegową, koszykówki oraz squasha.

Jeśli Ty również uprawiasz jakiś sport lub szukasz mobilizacji do działania, przyłącz się do grupy sportowej. Na pewno będziesz w niej mile widziany. Napisz e-maila na adres: awas@dgs.com i poznaj wszystkie szczegóły.

nowy_rok_na_sportowo_w_tekscie_2

W DGS Poland na każdego pracownika czeka siłownia. To miejsce, gdzie każdy pracownik może swobodnie zadbać o swoją kondycję fizyczną i zarazem w pełni realizować swoją pasję lub hobby. Siłownia działa na zasadzie dobrowolnego zgłoszenia członkostwa oraz uiszczania miesięcznych składek, które to w stu procentach przeznaczone są na sprzęt i wyposażenie siłowni. Obecnie znajduje się ona w budynku w Centrum Dystrybucji na ulicy Wiosennej 5.

Na naszej siłowni codziennie czekają na Ciebie: bieżnia Kettler, wioślarz Kettler, dwie ławeczki płaskie do wyciskania, brama, suwnica z asekuracją, atlas, zestaw hantli 5-40kg, gryf francuski, gryf olimpijski, gryf krótki, drążek do podciągania, dip station, worek bokserski, trampoliny i wiele innych. Chcesz poznać więcej szczegółów już dziś? Napisz e-mail na adres: silownia@dgs.com. Tomek – prezes siłowni z chęcią udostępni Ci możliwość częstego korzystania z tego miejsca.

nowy_rok_na_sportowo_w_tekscie_1

Interesujesz się inną, bardziej niszową dyscypliną sportową? Dla nas to również nic trudnego. Pracownicy DGS korzystają z oferty OK System oraz z preferencyjnych warunków w klubach sportowych Calypso.W sprawie uzyskania większej liczby szczegółów na temat obu ofert zapraszamy do kontaktu: benefity@dgs.com.

Zachęcam do działania i realizacji planów noworocznych nie od jutra – już od dziś.


O autorze

Monika
Monika, młodszy specjalista ds. wynagrodzeń i benefitów
Pracownik Demant od czerwca 2017 r. Z wykształcenia mgr nauk ekonomicznych. Jej celem zawodowym jest poprawa jakości świadczeń pozapłacowych dla każdej grupy pracowników w firmie, gdyż tylko zaangażowany i dobrze zmotywowany pracownik jest w stanie doprowadzić do sukcesu całej organizacji. Wierzy, że niebawem nasza firma będzie w pierwszej trójce najchętniej wybieranych firm przez potencjalnego pracownika. Na co dzień można ją spotkać w różnego rodzaju obiektach sportowych.