Wojewoda zachodniopomorski przesyła podziękowanie dla DGS

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Ania
27.07.2020

„Serdecznie dziękuję Firmie DGS Poland za wsparcie w walce z COVID-19” - takie słowa możemy przeczytać na podziękowaniu wystosowanym przez wojewodę zachodniopomorskiego, pana Tomasza Hinca.

Przekazaliśmy m.in. 20 tysięcy maseczek dla Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie oraz wsparliśmy akcję "Szczecin Druk 3D dla medycyny", poprzez wydruk 234 sztuk elementów do przyłbic masek. Wykorzystaliśmy do tego jedną z najnowocześniejszych na świecie drukarek 3D, pracującą w technologii DLP.

podziekowanie_za_wsparcie_covid_w_tekscie_1

Technologia druku 3D pozwoliła nam również wykonać przejściówki do masek ochronnych, które umożliwiły połączenie pełnotwarzowych masek ochronnych, stosowanych przez strażaków z OSP Gryf, z filtrem medycznym. DGS postanowił przyłączyć się również do zbiórki sprzętu, organizowanej przez szczeciński Technopark Pomerania, aby wspomóc uczniów, którzy nie posiadali własnych komputerów niezbędnych do nauki zdalnej.

podziekowanie_za_wsparcie_covid_w_tekscie_2


O autorze

Ania
Ania, EB & Communication Team Coordinator
Miłośniczka dobrej kuchni, kochająca jazdę na rowerze i górskie wędrówki. W wolnych chwilach gotuje i piecze, a w torebce zamiast portfela trzyma aparat.