osp_blogpost_image-3

Partia przejściówek do masek dla OSP Gryf od DGS

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Wojciech
08.04.2020

Projekt zakładał wykonanie przejściówek, które umożliwiłoby połączenie pełnotwarzowych masek ochronnych, które stosowane są przez strażaków, z filtrem medycznym. - Samodzielnie wykonaliśmy projekt i opracowaliśmy wzór adaptera, który łączył filtr powietrzny z maską. Następnie projekt trafił do działu Produkcji Aparatów Wewnątrzusznych, gdzie został wydrukowany na drukarce 3D – mówi Grzegorz Wróbel, koordynator Działu Technicznego DGS.

osp_w_tekscie_1

- Zainspirowani projektami wykonanymi na drukarkach 3D zaczęliśmy szukać rozwiązania, które zadziała z wyposażeniem, które posiadamy – mówi Marek Domaradzki, prezes OSP Gryf w Szczecinie. - Poszukiwania te zaowocowały współpracą z firmą DGS, dzięki której udało się zaprojektować i wydrukować na drukarce 3D, partię przejściówek na filtry antybakteryjne z worków samorozprężalnych do masek od aparatów powietrznych MSA Ultra Elite PS oraz 3S.

osp_w_tekscie_4

Dzięki zaangażowaniu pracowników stworzone zostały produkty z dwoma rodzajami gwintu – M45x3 oraz RD40. – Zastosowane rozwiązanie pozwala na stosowanie adaptera z różnymi rodzajami masek dostępnymi na rynku. Uszczelnienie filtra odbywa się za pomocą o-ringu, który znajduje się w wewnętrznym tunelu. Rozwiązanie to zapewnia wysoką szczelność zestawu oraz odporność przed wypadaniem filtra – mówi Grzegorz Wróbel.

To już kolejna akcja, w którą włączył się DGS. Firma przekazała 20 tysięcy maseczek ochronnych Samodzielnemu Publicznemu Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu na przy ul. Arkońskiej oraz uczestniczyła w inicjatywie „Szczecin Druk 3D dla medycyny”. - Nasi pracownicy wykorzystali swoją wiedzę i technologię, aby kolejny raz pomóc innym. Wierzę, że takie przedsięwzięcia przyczyniają się do walki z koronawirusem – mówi Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS.

osp_w_tekscie_2

osp_w_tekscie_3

O autorze

Wojciech
Wojciech, employer branding & communication specialist
Uwielbia kontakty z ludźmi, kreatywną pracę i wyzwania. Człowiek, w którego żyłach zamiast krwi płyną nuty. Jeśli nie ma pod ręką gitary, zagra na grzebieniu.