Niezapomniane podróże służbowe część trzecia

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Adam
09.04.2019

Moja praca w DGS Poland Sp. z o.o. rozpoczęta i kontynuowana przez blisko 3 lata w dziale SPS (Service and Production Support) jako inżynier procesu – wiązała się z możliwością szerokiej współpracy międzynarodowej z wieloma firmami, zarówno wchodzącymi w skład naszej grupy holdingowej, jak i z firmami zewnętrznymi (dostawcami).

Obecnie, od niespełna 2 lat pracuję w dziale Produkcji ITE (produkcja i serwis aparatów słuchowych wewnątrzusznych i wkładek dousznych) jako starszy inżynier wsparcia produkcji. Charakterystyka obowiązków służbowych sprawowanych w tym dziale również wiąże się z różnorodnymi wyjazdami służbowymi – może jedynie w nieco mniejszej skali.

Każda zagraniczna wizyta cechowała się z wieloma ciekawymi historiami i niezapomnianymi wrażeniami. Obejrzyjcie kolejne historie z wizyt służbowych w różnych rejonach świata.

 

Turcja

Stolica kraju: Stambuł

Analogicznie jak w Jordanii. Prawdziwa arabska kultura przyjęcia gości. Przyjacielska i pełna życzliwości atmosfera towarzysząca wizytom. Piękna pogoda i w końcu… teraz to wiem – smak prawdziwego kebaba – nie do porównania z tym co u nas nazywamy „kebabem”.

3

Tuż przed wejściem na pokład samolotu do Stambułu

 

dgs-poland-sp-z-oo-i-niezapomniane-wizyty-subowe-w-odlege-regiony-wiata-2

W podziękowaniu za współpracę. Kolacja na statku – cieśnina Bosfor.

 

dgs-poland-sp-z-oo-i-niezapomniane-wizyty-subowe-w-odlege-regiony-wiata-3

Cieśnina Bosfor

 

4 

W tle most Bosforski – łączący dzielnice Stambułu w Europie i Azji

 

Republika Południowej Afryki

Johannesburg

Wydawałoby się, że najbardziej gorący kraj. Niewątpliwie tak, ale nie w okresach w których miałem przyjemność podróżować. W ciągu dnia ponad 20 stopni, ale w nocy już blisko 0 – to ich afrykańska prawdziwa zima:). Przesympatyczni ludzie, bardzo weseli i pomocni. I ten 250 g stek podany w oryginalny, tradycyjny sposób. Do dzisiaj nie wiem, jak to się udało zmieścić :).

dgs-poland-sp-z-oo-i-niezapomniane-wizyty-subowe-w-odlege-regiony-wiata-7

W oczekiwaniu na samolot do Johannesburga. Boeing 747 na płycie lotniska Paryż-Roissy-Charles de Gaulle.

 

5

Regionalny megaburger z niesamowitą ilością japońskiego chrzanu wasabi na wierzchu

 

3

Przed hotelowym wejściem

 

1

Widok z pracowniczego tarasu. Afrykańska zima :)

 

2

Wspólne zdjęcie tuż przed powrotem do domu. Moja bluza to prezent od przesympatycznych pracowników – RESPECT SOUTH AFRICA

 

4

Taka sytuacja…. Międzylądowanie w porcie lotniczym Abu Zabi – powrót do Szczecina z Johannesburga.

 

Chiny


Stolica kraju: Pekin
Zauważyłem nawiązanie do tradycji i korzeni kulturowych Chin.

Guangzhou
Potężna aglomeracja i dzielnica Zhongshanba w okolicach metra z zatrzęsieniem tanich sklepików, gdzie można kupić dosłownie wszystko. :)

Szanghaj
Jedna z największych aglomeracji świata. Tutaj postępujący dynamizm rozwoju miast to wielokrotność innych aglomeracji. Dzielnica Pudong skupia rekordową liczbę wieżowców – Shanghai Tower 632 metry i Shanghai World Financial Center – 492 metry wysokości.

4

Już prawie na miejscu w Guangzhou – po kilkunastogodzinnej podróży z przystankiem na drugi samolot z lotniska Moskwa-Szeremietiewo

 

2

W drodze z Guangzhou do Pekinu

 

1

Przed wejściem do restauracji w Pekinie

 

3

Specjalność restauracji w Pekinie – pieczona kaczka. Po pracy, chwila odpoczynku przy kolacji, a wcześnie rano lot do Szanghaju.

 

6

Szanghaj – dzielnica Pudong

 

5

Shanghai World Financial Center i Shanghai Tower

 

Ciąg dalszy nastąpi...


O autorze

Adam
Adam, senior production support engineer
W Demant od 2014 roku. Najbardziej interesuje go technologia drukowania 3D , innowacyjne technologie oraz lean manufacturing. Prywatnie miłośnik piłki nożnej dobrego kina oraz książek o tematyce militarnej i sensacyjnej.