Mój pierwszy dzień w DGS zakończyłem z poczuciem, że jestem we właściwym miejscu - wywiad z Maciejem, team leaderem w Dziale Produkcji

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Ania
07.12.2020

Zapraszamy Was do cyklu wywiadów z pracownikami Produkcji. W krótkich rozmowach będziemy przedstawiać Wam sylwetki osób z naszej firmy. Pokażemy, jak wyglądał ich pierwszy dzień w pracy, jak przebiega ich dotychczasowa kariera i czy pracując w DGS, czują, że robią coś dobrego dla innych. Przeczytajcie wywiad z Maciejem i zobaczcie, dlaczego warto zaryzykować podczas procesu rekrutacji.

Anna: Jak zaczęła się Twoja kariera w DGS?

Maciej: Do pracy w DGS skierował mnie Powiatowy Urząd Pracy w 2013 roku. Podczas przechodzenia testów manualnych do Działu Produkcji padło pytanie, czy byłbym zainteresowany pracą przy obsłudze maszyn w Dziale Produkcji Płytek SMD. Brzmiało to na tyle interesująco, że z miejsca się zgodziłem.

moj_pierwszy_dzien_w_dgs_wywiad_z_maciejem_w_tekscie

Czy pamiętasz swój pierwszy dzień pracy?

Nowe miejsce pracy zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Ludzie pracujący dookoła mnie wykonywali nieznane mi czynności, a w tle było słychać szum pracujących maszyn. Pamiętam towarzyszące mi uczucie ekscytacji, kiedy opisywano, jak będą wyglądały moje zadania. Dzień minął mi błyskawicznie i zakończyłem go z poczuciem, że trafiłem we właściwe miejsce. Z częścią osób, które poznałem tamtego dnia, współpracuje do dziś.

Co najbardziej podoba Ci się w Twojej pracy?

Praca na produkcji to szereg zmiennych i nie zawsze możemy wszystko przewidzieć, a wyzwania z tym związane mobilizują do poszukiwania najlepszych rozwiązań. Takie doświadczenie zawsze pozwala mi się rozwijać i stawać się lepszym w tym co robię.

Czy wykonując swoją pracę masz poczucie, że robisz coś dla innych?

Jako team leader staram się zaopiekować najlepiej jak potrafię wszystkimi osobami, które ze mną pracują. Wierzę, że kiedy im nie będzie niczego brakować i będą odpowiednio zmotywowani, to jakość wytwarzanych produktów będzie na najwyższym poziomie, a co za tym idzie - zadowolenie użytkownika aparatu słuchowego.

Czy od razu po przyjściu do DGS zostałeś team liderem? Jak rozwijała się Twoja kariera?

Swoją pracę w DGS rozpocząłem jako operator maszyn. Kolejne lata pracy, zgromadzone doświadczenie i nabyta wiedza umożliwiły mi objęcie obowiązków na stanowisku specjalisty na hali. Od ponad półtora roku pracuję jako team leader.

Dlaczego warto dołączyć do DGS?

DGS to miejsce, które daje możliwość rozwoju i ciągłego udoskonalania umiejętności zawodowych. Jest to również miejsca, w którym wykonywanie codziennych obowiązków sprawia niesamowitą satysfakcję.

O autorze

Ania
Ania, EB & Communication Team Coordinator
Miłośniczka dobrej kuchni, kochająca jazdę na rowerze i górskie wędrówki. W wolnych chwilach gotuje i piecze, a w torebce zamiast portfela trzyma aparat.