mikolajki_blog_post_image

Mikołajki w DGS

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Monika
06.12.2018

Grudzień każdemu z nas kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia, ze śniegiem, choinką, prezentami i ciepłą, rodzinną atmosferą. Sprawdź, z czym kojarzy się grudzień pracownikom DGS.

Niezwykła świąteczna atmosfera udziela się nam nie tylko w domu podczas szykowania strojnych ozdób, przystrajania choinki i pieczenia piernika. Można ją poczuć również w pracy, podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków. Jak to możliwe? Święty mikołaj zawsze pamięta o pracownikach DGS. Odwiedzając nas w miejscu pracy i zachęcając do wspólnej zabawy, sprawia mnóstwo radości każdemu z nas.

mikolajki_w_tekscie_2

Co się dzieje w tym roku w mikołajki?

Zaglądając do DGS Poland w Mierzynie, możemy dziś spotkać Pieska DGS-ka, który w tym roku dzielnie zastępuje świętego mikołaja. W towarzystwie dwóch pomocników odwiedza każdego pracownika, by przy dźwiękach świątecznych piosenek wręczać każdemu małe słodkie co nieco.

mikolajki_w_tekscie_3

Piesek DGS-ek przygotował dla nas na ten dzień różnorodne animacje, które angażują każdego pracownika do wspólnej zabawy i udziału w licznych konkursach. Jednym z nich jest np. odgrywanie naśladowanie świątecznych dźwięków, ponieważ w DGS na dźwiękach znamy się najlepiej.

mikolajki_w_tekscie_10

mikolajki_w_tekscie_7

Święty mikołaj zostawi również dla każdego z nas prezent pod choinką. Kiedy będzie można go odpakować? Tego dowiemy się już wkrótce. A co będzie w środku? Krążą pewne pogłoski, że ktoś coś widział, ktoś podejrzał,… ale czy na pewno to będzie akurat to?

W DGS Business Services w Szczecinie pracownicy wzięli się od rana do ciężkiej pracy. Na każdym piętrze trzeba ubrać i ładnie przystroić choinkę. W nagrodę za pomoc, zarówno tę fizyczną, jak i duchową, pracownicy otrzymają słodki upominek. Mikołaj wręczy wszystkim karty zakupowe, by umilić przygotowania do domowych świąt Bożego Narodzenia.

mikolajki_w_tekscie_5

Zabawie dziś nie ma końca… Kto dziś ubrał najładniejszy i najbardziej wymyślny sweterek? Widzimy tu choinki, mikołaje, renifery z wielkimi czerwonymi nosami. Najlepszy ubiór również zostanie dziś nagrodzony słodkim upominkiem.

mikolajki_w_tekscie_9

Świąteczny wolontariat

Świąteczny nastrój to nie tylko branie, ale również obdarowywanie. Dlatego też pracownicy obu spółek, członkowie zespołu CSR co roku decydują się na zorganizowanie świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących. Sposobów na sprawienie komuś radości jest naprawdę wiele.

W tym roku prym wiedzie akcja „Motomikołaje”, w ramach której pomagamy w tworzeniu paczek dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Policach oraz akcja „Szlachetna Paczka”, w ramach której pomoc z naszej strony otrzymają dwie szczecińskie rodziny. Z chęci niesienia pomocy pracownicy DGS z własnej inicjatywy zorganizowali kiermasz ciast, by zebrać fundusze potrzebne na dary oraz zbiórki potrzebnych artykułów gospodarstwa domowego, produktów spożywczych, pomocy szkolnych itp.


O autorze

Monika
Monika, młodszy specjalista ds. wynagrodzeń i benefitów
Pracownik Demant od czerwca 2017 r. Z wykształcenia mgr nauk ekonomicznych. Jej celem zawodowym jest poprawa jakości świadczeń pozapłacowych dla każdej grupy pracowników w firmie, gdyż tylko zaangażowany i dobrze zmotywowany pracownik jest w stanie doprowadzić do sukcesu całej organizacji. Wierzy, że niebawem nasza firma będzie w pierwszej trójce najchętniej wybieranych firm przez potencjalnego pracownika. Na co dzień można ją spotkać w różnego rodzaju obiektach sportowych.