Komputery dla uczniów od DGS

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Łukasz
03.04.2020

Łącznie 10 komputerów przekazał dziś DGS Poland dwóm szkołom podstawowym – SP 3 w Szczecinie oraz PSP w Bezrzeczu.

Z uwagi na wejście w życie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, DGS postanowił przyłączyć się do zbiórki sprzętu organizowanej przez szczeciński Technopark Pomerania, a tym samym pomóc uczniom, którzy nie posiadają własnych komputerów, które są im niezbędne do zdalnej nauki.

komputery_w_tekscie

- Jako firma korzystająca z najnowocześniejszych technologii zdajemy sobie sprawę z postępującej digitalizacji świata. Wiemy, że w obecnej sytuacji brak komputera w domu pozbawia uczniów możliwości udziału w lekcjach organizowanych online. Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc szkoły, przekazując narzędzia niezbędne do kontynuowania nauki – mówi Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS Poland.

To dopiero początek oferowanej pomocy. – Planujemy przekazać jeszcze 15 urządzeń. Jesteśmy w trakcie konsultowania się z placówkami w celu uzgodnienia szczegółów – mówi Arkadiusz Sokal, menadżer Działu IT DGS Poland.

- Nie we wszystkich domach dostępna jest wystarczająca liczba komputerów, z których mogliby korzystać uczniowie. Dziękujemy takim firmom jak DGS, które dzielą się swoim sprzętem. To wsparcie pomoże nam dotrzeć do wszystkich dzieci – mówi Joanna Czyż, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczecinie.

Więcej informacji na temat akcji dostępnych jest na stronie Technoparku: https://technopark-pomerania.pl/pl/aktualnosci/wypozycz-komputer-uczniowi/

komputery_w_tekscie_2


O autorze

Łukasz
Łukasz, praktykant w zespole Employer Brandingu
Dopiero zaczął swoją przygodę z Demant. Na co dzień studiuje zarządzanie. W czasie wolnym odcina się od rzeczywistości, przenosząc się do świata gier fabularnych.