Jak wygląda proces rekrutacji do działu Produkcji w DGS?

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Ania
08.10.2020

Z czego się składają i na czym polegają testy, które przechodzą kandydaci, chcący podjąć pracę w dziale Produkcji DGS? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania udałam się do budynku przy ul. Lubieszyńskiej 42, gdzie pod okiem Rafała i Natalii przeszłam przez zadania, które czekają na aplikujących do naszej firmy.

Przebieg testów

W Mierzynie w budynku przy ul. Lubieszyńskiej 42 odbywają się testy dla kandydatów do pracy w DGS na wszystkie manualne stanowiska z wyjątkiem Diagnostyki i Moldingu. Jednorazowo przeszkoleniu może być poddana grupa licząca 20 osób, a długość samego testu przypadająca na jedną osobę to około 40 minut.

Testy składają się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest lutowanie, drugi to lutowanie z instrukcją, a trzeci to obróbka przy użyciu wiertarki wybranego elementu aparatu słuchowego.

Lutowanie polega na naniesieniu na płytkę cynowych kulek. Są one nanoszone przy pomocy cynowego drutu i lutownicy, która swoją temperaturą roztapia cynę i pozwala osiąść jej na wyznaczonym polu. Cyna zastyga niemal od razu po odsunięciu od niej lutownicy. Następnie naszą cynową kulkę musimy za pomocą lutownicy ponownie podgrzać do płynnej postaci, aby można było zatopić w niej przewód. Podczas testu do wykonania jest pięć takich kulek z zatopionymi przewodami.

Pierwszy etap testów jest również etapem kwalifikującym do dalszej części. Kiedy już opanujemy pierwsze emocje, okazuje się, że zadania nie są trudne. Oczywiście wymagają one sprawnej koordynacji ruchowej, zwłaszcza, ze wszystko dzieje się pod mikroskopem.

rekrutacja_na_produkcje_w_tekscie_2rekrutacja_na_produkcje_w_tekscie_3

Kolejnym etapem jest lutowanie zgodnie z przedstawioną instrukcją. Zadanie polega na wykonaniu sześciu kroków podanych w instrukcji, podczas których m.in. naniesiona zostanie cyna na wskazane elementy, a przy pomocy dwóch pęset przełożone zostaną przewody przez niewielkich rozmiarów silikonowy pierścień.

Ostatni etap testów to obróbka elementu przy użyciu wiertarki. Polega on na spiłowaniu nadmiar twardego plastiku, z którego wykonana jest pokrywa baterii w aparacie, tak aby zlicował się on z pozostałą częścią aparatu, a nie wystawał poza jego obrys.

rekrutacja_na_produkcje_w_tekscie_4

rekrutacja_na_produkcje_w_tekscie_6

Co jest badane podczas testów?

Podczas testów badana jest sprawność manualna kandydata i jego koordynacja ręka-oko, czyli zdolność zsynchronizowania ruchów z tym, co dostrzegamy wzrokiem. - Większość prac manualnych w dziale Produkcji wykonywana jest na bardzo małych elementach i wymaga skupienia przy mikroskopie – wspomina Kamila Wrzesień, recruitment manager.

Najczęściej zadawane pytania podczas rozmowy z rekruterami:

Jestem leworęczna, czy jest to przeszkoda?

Nie, leworęczność w żaden sposób nie dyskwalifikuje osoby chcącej podejść do testów na produkcję. Jest to ważne jedynie pod kątem ustawienia sprzętu do pracy na stanowisku.

Noszę okulary/szkła kontaktowe – czy powinnam je mieć podczas testów?

Tak, podczas testów dwa z trzech zadań wykonywane są pod mikroskopem, gdzie m.in. odbywa się lutowanie drobnych elementów oraz przekładanie przewodów przez silikonowy pierścień. Przy tych, jak i innych działaniach ważne jest, żeby nic nie zakłócało pola widzenia.

rekrutacja_na_produkcje_w_tekscie_5

rekrutacja_na_produkcje_w_tekscie_1

O autorze

Ania
Ania, EB & Communication Team Coordinator
Miłośniczka dobrej kuchni, kochająca jazdę na rowerze i górskie wędrówki. W wolnych chwilach gotuje i piecze, a w torebce zamiast portfela trzyma aparat.