Globalny Program Absolwencki

Czas czytania artykułu: 1 minuta
by Katarzyna
10.05.2019

Wymarzona praca zaraz po studiach? To życzenie prawie każdego absolwenta, który po ukończeniu studiów chce podjąć interesujący staż bądź praktykę zawodową, aby zrobić pierwsze kroki ku ścieżce zawodowej. W DGS umożliwia to prestiżowy GLOBALNY PROGRAM ABSOLWENCKI.

Czym jest „Globalny Program Absolwencki”?

To jeden z naszych sztandarowych projektów rozwojowych realizowanych od kilku lat w globalnej grupie Demant. Jest to dwuletni program stażowy skierowany do absolwentów uczelni wyższych, którego założeniem jest rotacja w ramach 4 działów firmy DGS i docelowo zatrudnienie w jednym z nich. Osoby, które dostaną się na taki program będą miały okazję dołączyć do zespołów: Centrum Dystrybucji, Działu Wdrażania Nowych Produktów (NPI), Produkcji Aparatów Zausznych oraz Działu Jakości. Celem programu jest szerokie zrozumienie i poznanie biznesu przez uczestników oraz rozwój ich potencjału, przy jednoczesnym wnoszeniu przez nich wartości dodanej do zespołów i procesów. Każda rotacja trwa 6 miesięcy.

globalny_program_absolwencki_w-tekscie_2

Dlaczego warto wziąć udział w programie?

To niezwykła okazja do kompleksowego poznania zasad działania firmy produkcyjnej. W każdym  z obszarów absolwenci dostaną swój projekt do zrealizowania. Będą mogli wdrażać własne rozwiązania i pomogą usprawnić działanie naszej firmy. Czekają na nich różnorodne szkolenia oraz wyjazdy służbowe i współpraca międzynarodowa m.in. z naszymi kolegami z Danii. Po zakończeniu programu z sukcesem otrzymają propozycję stałej współpracy w jednym z działów. Nasz program to okazja do zdobycia realnego doświadczenia w zawodzie. Każdy uczestnik będzie miał do pomocy opiekuna, który pomoże zrozumieć i poznać specyfikę każdego obszaru. Program jest płatny, a ze wszystkimi uczestnikami podpisana będzie umowa o pracę na czas określony – 2 lata.

globalny_program_absolwencki_w-tekscie_1

W jakich szkoleniach wezmę udział?

W pierwszej kolejności przewidujemy szkolenia, które ułatwią absolwentom poznanie naszej firmy, specyfiki pracy, systemów IT i bezpieczeństwa pracy. Później kolejno w ramach każdej z 4 rotacji będzie zapewnione wdrożenie specyficzne dla danego obszaru biznesowego.

Kto może wziąć udział w programie?

Do udziału zapraszamy ambitnych i otwartych absolwentów: licencjatów, inżynierów oraz magistrów. Szukamy ludzi z pasją i energią. Ten program  jest skierowany do osób zainteresowanych szerokim rozwojem w zaawansowanej technologicznie firmie produkcyjnej – Zapraszamy!

Jak wygląda proces rekrutacji?

Weryfikacja kandydatów do programu odbędzie się w kilku krokach. Na początku trzeba złożyć CV na naszej stronie internetowej w zakładce „Oferty pracy”. Po selekcji aplikacji zaprosimy uczestników do nas do udziału w Assesment Center, gdzie spotkają się z innymi kandydatami i wspólnie wezmą udział w ciekawych zadaniach. Jednym z etapów rekrutacji będzie też indywidualna rozmowa rekrutacyjna.

O autorze

Katarzyna
Katarzyna, Senior HR & Employer Branding Specialist
Związana z obszarem HR od ponad 12 lat. Pracuje w Demant od 2016 roku. W pracy ceni sobie zmienność i różnorodność. Wyznaje zasadę „Każdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu.” W wolnej chwili podróżuje lub gra na perkusji.