Dlaczego warto zostać inżynierem produktu w Dziale Procesów Wtryskowych

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Adam
24.03.2021

Jedną z większych motywacji, jaką czerpię do mojej pracy, jest możliwość bliższego poznawania obszarów, do których rekrutuję. Jest to bardzo inspirujące, ponieważ każdy dział posiada swoją unikalną specyfikę i stąd za każdym razem uczę się czegoś nowego.

Szczególnym miejscem w naszej organizacji jest Dział Procesów Wtryskowych, czyli Molding. Obszar ten jest odpowiedzialny za wytwarzanie elementów z tworzyw sztucznych na potrzeby produkcji aparatów słuchowych. Molding to również produkcja form wtryskowych, dzięki którym otrzymujemy pożądany kształt danego elementu.

Aktualnie mam przyjemność rekrutować na stanowisko Inżyniera produktu. Pod tą nazwą kryje się całe spektrum możliwości i mnogość zadań, które tworzą to stanowisko wyjątkowo atrakcyjnym. - Inżynier produktu to osoba, która bardzo dobrze pozna proces i produkt, którym będzie się zajmował. Molding w swoim nowoczesnym parku maszynowym, z ponad 400 form wtryskowych i kilkudziesięciu różnych granulatów, produkuje ponad 1200 różnych elementów, dlatego osoby ambitne z pewnością świetnie się u nas odnajdą. Inżynier produktu jest jednym z wysokiej klasy specjalistów, których wspiera w codziennym rozwiązywaniu problemów produkcyjnych, a jednocześnie prowadzi projekty mające na celu usprawnienie produkcji. Czerpie dzięki temu wiedzę i doświadczenie od innych inżynierów – o pracy inżyniera produktu mówi Tomasz, szef Działu Procesów Wtryskowych. – Inżynier produktu bierze udział w transferach i wdrażaniu nowych podzespołów z tworzyw sztucznych. W wielu kwestiach jest też naszym łącznikiem z działami NPI, R&D i IMPS czy SQM, przekazuje im obserwacje i doświadczenia związane z produktami już obecnymi na rynku, proponuje możliwe usprawnienia, współpracuje przy modyfikacjach. Mikroskop oraz system PLM Enovia to jego niezbędne narzędzia do codziennej pracy.

inzynier_produktu_w_tekscie

Praca na stanowisku inżyniera produktu w Dziale Procesów Wtryskowych jest pełna wyzwań, daje możliwość realnego wpływania na rozwiązywanie wszelkich problemów oraz wprowadzania usprawnień w procesie produkcyjnym. - Jeśli chcesz poszerzać i dalej rozwijać swoje dotychczasowe doświadczenie i umiejętności z zakresu tworzyw sztucznych i chcesz być częścią zespołu, który Cię wspiera i na którym zawsze możesz polegać, to stanowisko Inżyniera Produktu spełni Twoje oczekiwania i przyniesie Ci satysfakcję z codziennie wykonywanych obowiązków – mówi Agata, która swoje doświadczenie zdobywała jako inżynier produktu.

Brzmi interesująco? Zapraszam do aplikowania!

inzynier_produktu_w_tekscie2


O autorze

Adam
Adam, Starszy specjalista ds. rekrutacji
Jestem w Demant od czerwca 2016. W HR zajmuję się głównie rekrutacjami. Motywację do mojej pracy czerpię z jej różnorodności i możliwość kontaktu z najlepszymi menedżerami i specjalistami.