DGS na NCDC Business Race 2019

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Andrzej
17.06.2019

Od wielu lat bieganie w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Biegają ludzie w każdym wieku, niezależnie od wykształcenia, zawodu czy miejsca zamieszkania. Motywacją na pewno mogą tutaj być różnego rodzaju imprezy biegowe organizowane w niezliczonej ilości w Szczecinie i okolicy. Do wyboru są zarówno biegi indywidualne na dystansach od 1 mili (1609m) do ekstremalnych 70km, czy też rywalizacja oraz sztafety. Zwłaszcza ta ostatnia propozycja jest godna uwagi ze względu na widowiskowość konkurencji, zaangażowanie dużej liczby biegających oraz nieprzewidywalność wyniku niemal do ostatniej zmiany.

Szczególne miejsce w tej kategorii na lokalnym rynku wyrobił sobie NCDC Business Race, który w tym roku rozgrywany był już po raz piąty. W tym biegu sztafet firmowych biorą udział pracownicy oraz właściciele firm, którzy tworzą czteroosobowe drużyny, a każdy uczestnik ma do przebiegnięcia 4 km. Bieg odbywa się na terenie Jasnych Błoni i Parku Kasprowicza w Szczecinie.

W pierwszej edycji w 2015 roku w imprezie wzięło udział 107 sztafet z ponad 80 firm. W 2019 liczba sztafet wzrosła aż do 366, co daje 1464 biegaczy. Wiele firm zgłosiło do biegu po kilka, a nawet kilkanaście sztafet. Na mecie medal dostaje każdy uczestnik sztafety. Tradycyjnie po załączeniu wszystkich czterech medali powstanie coś niezwykłego. W tym roku to swoistego rodzaju przegląd charakterystycznych miejsc Szczecina.

ncdc_w_tekscie_1

Aby zachęcić zwłaszcza początkujących biegaczy, organizowane były wspólne treningi przygotowujące. Prowadzone one były w dwóch grupach zaawansowania przez doświadczoną ekipę z Centrum Biegowego Run Expert. Zajęcia odbywały się na terenie Parku Kasprowicza.

Tegoroczny bieg sztafetowy NCDC Business Race odbył się 8 czerwca o 11:00. Miasteczko piknikowe oraz start/meta usytuowane były na Jasnych Błoniach.

Podczas tego wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć też naszych przedstawicieli. Od co najmniej 2 lat dzierżymy miano najbardziej rozbieganej firmy w regionie, gdyż wystawiamy największą liczbę sztafet. W zeszłym roku było 20 drużyn, a w tym to już rekordowe 26, co daje 104 biegaczy aktywnie zaangażowanych w wydarzenie. Do tego doliczyć należy kibiców oraz rodziny, które pojawiły się 8 czerwca 2019 na Jasnych Błoniach aby kibicować i wspólnie spędzić czas.

ncdc_w_tekscie_2

Po samym biegu można było odpocząć na jednym z naszych stoisk piknikowych, czy też na samej trawce i delektować się pakietem piknikowym oraz piwkiem bezalkoholowym.

ncdc_w_tekscie_3

ncdc_w_tekscie_4

W tym roku jedna z naszych sztafet – „Szybkie Dresy z DGS-u” w składzie: Paweł Ratańczuk, Jarosław Jurczyk, Damian Pawełczak i Andrzej Wasilewski pobiegła na tyle dobrze, że uplasowała się na trzecim miejscu wśród drużyn męskich.

ncdc_w_tekscie_5

ncdc_w_tekscie_6

A tak prezentuje się zdobyte trofeum.

ncdc_w_tekscie_7

Oczywiście za rok widzimy się w co najmniej tak samo licznym gronie.

Dziękujemy za udział wszystkim pracownikom DGS!

FOTO: Jarosław Jurczyk, Wojciech Fryczkowski

 


O autorze

Andrzej
Andrzej, inżynier testu w Demant Diagnostics
W Demant pracuje od 2015 roku. Od początku swojej kariery związany z branżą elektroniczną, w której to rozwija kompetencje i zainteresowania. Dla równowagi ciała i ducha - każdą wolną chwilę poświęca na wszelakie aktywności sportowe i próbuje tym zarażać innych.