Co warto zobaczyć w Łodzi, czyli jak w DGS łączymy przyjemne z pożytecznym

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Adam
19.06.2019

Na początku czerwca miałem możliwość wzięcia udziału w pierwszej części procesu certyfikującego z narzędzia Insights Discovery. Na kilkudniowe szkolenie wybrałem się do Łodzi.

Insights jest modelem, który wskazuje na ludzkie preferencje sposobu działania i jest oparty o wzorce psychologiczne Carla Gustawa Junga. W dużym uproszczeniu mówi o czterech głównych typach preferencji. Firmy używają podobnych narzędzi, aby pracownicy mogli poznać swoje style funkcjonowania oraz innych kolegów i koleżanek z pracy. Pozwala to na głębsze zrozumienie siebie oraz tego jak lubią pracować i komunikować się inni pracownicy. Kiedy mamy świadomość preferencji innych osób, praca sprawia nam większą przyjemność, a zadania wykonywane są skuteczniej. W DGS korzystamy z Insights, stąd jest zapotrzebowanie na osoby, które prowadzą warsztaty z Insights dla pracowników.

Z tego powodu oraz dlatego że wykazywałem motywację do zrobienia certyfikacji, moja firma wysłała mnie do Łodzi.

Jakże wspaniałą wiadomością była informacja, że będę mógł być szkolony właśnie w tym mieście. Od wielu lat jestem żywo zainteresowany historią XIX wieku, a Łódź jest miastem, które jest dziełem XIX-wiecznej rewolucji przemysłowej!

Czy wiesz, że jeszcze w początkach XIX wieku w Łodzi mieszkało tylko około 200 rodzin? Od połowy tego wieku nastąpił gwałtowny napływ rzemieślników do tego miasta, a w efekcie Łódź stała się światowym liderem przemysłu włókienniczego! Dziś Łódź jest trzecim najbardziej zaludnionym miastem w Polsce, jest w centrum naszego kraju i mam wrażenie, że moglibyśmy więcej wiedzieć na temat tego niezwykłego miasta.

Jakie były moje wrażenia?

W podróży czytałem książkę o architektach Łodzi oraz trochę na temat historii. Byłem pełen zapału i ciekaw pierwszych wrażeń. Łódź, w centrum miasta, jest pełna kamienic i wąskich uliczek. Duża ich część jest wciąż niewyremontowana co, oprócz uciążliwości dla mieszkańców, ma swój smak. Na głównym deptaku – ulicy Piotrkowskiej - można zaobserwować mnogość stylów budownictwa, np. kamienice wzorowane na francuski renesans lub secesyjne. Piękne miejsce!

lodz_w_tekscie_2

Najbardziej byłem głodny zobaczyć manufaktury przędzalnicze. Ktoś szukający podobnych atrakcji, na pewno nie będzie zawiedziony. Łodzianie dbają o swoje dziedzictwo, w całym niemalże mieście można spotkać XIX-wieczne manufaktury, które dziś są siedzibami miejsc kultury, usług, jak również przemysłu… włókienniczego! W Łodzi wciąż funkcjonują, głównie mniejsze firmy, odbudowujące ten przemysł! Jest tam jeszcze wiele do odkrycia.

lodz_w_tekscie

Samo szkolenie okazało się ciekawym intelektualnym doświadczeniem, nauczyłem się wiele praktycznych zastosowań Insights, poznałem tam wspaniałych i inspirujących ludzi. Być może wrócę do niego w oddzielnym artykule. Bez wątpienia zaś wrócę do Łodzi, która pozostaje w mojej pamięci wyjątkowym miastem.


O autorze

Adam
Adam, Starszy specjalista ds. rekrutacji
Jestem w Demant od czerwca 2016. W HR zajmuję się głównie rekrutacjami. Motywację do mojej pracy czerpię z jej różnorodności i możliwość kontaktu z najlepszymi menedżerami i specjalistami.