Aparat słuchowy – benefit DGS

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Monika
03.10.2018

Program „Aparaty słuchowe dla pracowników DGS” działa w firmie praktycznie od początku jej istnienia. Do niedawna by móc skorzystać z tego benefitu, trzeba było pracować nieprzerwanie dla DGS (bezpośrednio lub z ramienia Agencji Pracy Tymczasowej) przez okres 3 lat. Od 1 kwietnia tego roku granica ta uległa znacznemu zmniejszeniu, przez co program ten stał się bardziej dostępny. Obecnie pracownicy DGS mogą składać wniosek o dofinansowanie aparatu słuchowego dla siebie lub członka najbliższej rodziny po przepracowaniu zaledwie 12 miesięcy. 

Zasady programu są bardzo proste. Po roku pracy dofinansowanie aparatów słuchowych należy się zarówno pracownikom, jak i członkom ich najbliższej rodziny (współmałżonek, dzieci, rodzice, rodzeństwo, teściowie, dziadkowie pracownika, wnuki, ojczym, macocha, pasierb, pasierbica, zięć, synowa). Jeśli kilka osób z rodziny ma potrzebę korzystania z aparatów słuchowych – nic nie stoi na przeszkodzie - można złożyć wniosek o każdego członka z rodziny z osobna. Jedyne ograniczenie w tym zakresie odnosi się do tego, że każda z tych osób otrzymuje od firmy dofinansowanie na aparat nie częściej niż raz na cztery lata.

aparat-sluchowy-w-tekscie

W kwestii dostępności programu przez członków rodziny pracownika, również dokonaliśmy zmian, które czynią ten benefit bardziej dostępnym. Od niedawna każdy członek rodziny pracownika może być przyjmowany w placówce współpracującej z Acustica Sp. z o.o. (Grupa Bernafon) najbliższej jego miejscu zamieszkania. Nie musi już przyjeżdżać na badanie słuchu oraz dobór aparatu słuchowego do Szczecina.

W tej chwili pracodawca dofinansowuje aparaty firmy Bernafon (Juna 7, Juna 9, Supremia 3, Supremia 7, Zerena 5, Zerena 7, Zerena 9). Każdy aparat zauszny kosztuje 800 zł, natomiast douszny 950 zł.

Chcesz skorzystać z programu? Serdecznie do tego zachęcam. Wystarczy wypełnić wniosek (dostępny w dziale HR - Benefity) oraz przy jego złożeniu okazać dokumenty potwierdzające stopień pokrewieństwa (tylko do wglądu).

 

O autorze

Monika
Monika, młodszy specjalista ds. wynagrodzeń i benefitów
Pracownik Demant od czerwca 2017 r. Z wykształcenia mgr nauk ekonomicznych. Jej celem zawodowym jest poprawa jakości świadczeń pozapłacowych dla każdej grupy pracowników w firmie, gdyż tylko zaangażowany i dobrze zmotywowany pracownik jest w stanie doprowadzić do sukcesu całej organizacji. Wierzy, że niebawem nasza firma będzie w pierwszej trójce najchętniej wybieranych firm przez potencjalnego pracownika. Na co dzień można ją spotkać w różnego rodzaju obiektach sportowych.