DGS na międzynarodowej konferencji technologii przyrostowych (druku 3D)

Czas czytania artykułu: 4 minuty
by Adam
15.10.2019

Technologia druku 3D. DGS Poland wśród największych firm i instytucji sektora przemysłowego i medycznego w zakresie użytkowania technologii wytwarzania przyrostowego.

18-19 września 2019 nasza firma miała niewątpliwą przyjemność uczestniczyć już po raz drugi Additive Manufacturing Meeting Wrocław 2019. To coroczne wydarzenie organizowane jest przez Center of Advanced Manufacturing Technologie (CAMT-FPC) oraz Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej.

Celem konferencji jest budowa platformy dla ścisłej wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu technologii wytwarzania przyrostowego, potocznie nazywanej – technologią druku 3D – przede wszystkim na polu rozwiązań w poszczególnych sektorach przemysłu i medycyny. Wydarzenie jest doskonałym podłożem dla zdobywania kontaktów biznesowych i poszerzania wiedzy z zakresu technologii drukowania 3D i możliwości implementacji innowacyjnych rozwiązań technologicznych w różnych obszarach przemysłu.

Nasze tegoroczne uczestnictwo zostało rozszerzone o certyfikowane partnerstwo biznesowe wydarzenia i jest bezpośrednio wynikiem nawiązania współpracy w 2018 r. Szerszy zakres pozwolił na jeszcze większe zaprezentowanie i uświadomienie uczestnikom jak szeroki i globalny jest charakter naszej firmy oraz dominujący udział całej grupy w światowym rynku produkcji aparatów słuchowych i urządzeń do diagnostyki słuchu.

Skład naszego zespołu został dobrany w oparciu o specjalistyczną wiedzę i umiejętności każdego z pracowników – dając tym samym możliwość kompleksowej wymiany wiedzy, w każdym aspekcie związanym z branżą aparatów słuchowych. Od technologii drukowania 3D za pośrednictwem specjalistycznych maszyn (drukarek 3D), poprzez unikatową wiedzę z zakresu diagnostyki wad słuchu i doboru odpowiedniego rozwiązania dla klienta końcowego, proces modelowania aparatów słuchowych, kończąc wreszcie na zagadnieniach chemicznych i ich wpływie na rozwój i innowacyjność produkcji w obszarze naszej firmy.

amm_w_tekscie_1

Konferencja została podzielona na dwa odrębne moduły odbywające się równolegle. Pierwszym z nich było nasze stoisko wystawiennicze. Drugi moduł stanowił prelekcję “Hearing Instruments Production with DLP Technology. Case study” z zaprezentowaniem zakresu wykorzystania technologii drukowania 3D w naszej firmie.

amm_w_tekscie_2

amm_w_tekscie3

amm_w_tekscie4

 

amm_w_tekscie6

amm_w_tekscie7

Na koniec pierwszego dnia każdy uczestnik miał okazję brać udział w uroczystej kolacji w niezwykłym miejscu – restauracji, która znajduje się we wrocławskim ZOO. Ponadto przed sesją networkingową odwiedziliśmy afrikarium, które jest pierwszym w Polsce oceanarium oraz jedynym na świecie miejscem poświęconym florze i faunie tylko jednego kontynentu.

amm_w_tekscie8

Możemy pochwalić się wyróżnieniem, jakie uzyskaliśmy od organizatorów – za świetnie przygotowane stoisko wystawiennicze i praktyczną promocję poprzez zaprezentowanie części procesu produkcji aparatów słuchowych. Każdy z uczestników konferencji miał bowiem możliwość pobrania wycisku z uszu dla późniejszego wyprodukowania i otrzymania droga pocztową indywidualnej pary wkładek wewnątrzusznych w wybranym wariancie kolorystycznym spośród naszej oferty produktowej.

amm_w_tekscie9

amm_w_tekscie11

Co więcej, otrzymane wyróżnienie potęguje świadomość, że obok nas uczestnikami konferencji były między innymi takie instytucje jak: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie czy Politechnika Warszawska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania do tego wydarzenia!

AMM Wrocław 2019. Konferencja w liczbach:
155 uczestników,
13 wystawców,
3 partnerów strategicznych i głównych,
2 patronaty honorowe (NCBiR oraz prezydenta Wrocławia),
26 prelekcji,
1 sesja plakatowa młodych naukowców – 24 wystąpień plakatowych
2 warsztaty,
1 sesja networkingowa – zwiedzanie afrikarium i kolacja w ZOO.
O autorze

Adam
Adam, senior production support engineer
W Demant od 2014 roku. Najbardziej interesuje go technologia drukowania 3D , innowacyjne technologie oraz lean manufacturing. Prywatnie miłośnik piłki nożnej dobrego kina oraz książek o tematyce militarnej i sensacyjnej.