850 adapterów do masek ochronnych dla zachodniopomorskich szpitali od DGS

Czas czytania artykułu: 3 minuty
15.04.2020

DGS przekazał łącznie ponad 1200 elementów składających się na 850 zestawów adapterów do masek ochronnych dla pacjentów oraz lekarzy w ramach pomocy dla zachodniopomorskich szpitali, m.in: Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 na ul. Unii Lubelskiej, Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje” na ul. Mącznej oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 na al. Powstańców Wielkopolskich.

Pomysł zaprojektowania alternatywnej maski ochronnej polegający na wykorzystaniu masek do nurkowania i stworzeniu tym samym dodatkowego sprzętu ochronnego dla placówek medycznych narodził się w jednym z europejskich szpitali. W Szczecinie powstała grupa „Szczecin druk 3D dla medycyny” inicjująca podobne działania.

adaptery850_w_tekscie_1

- Kiedy usłyszeliśmy o tym przedsięwzięciu i próbie zaadaptowania masek do nurkowania oraz stworzenia specjalnych adapterów do prawidłowego połączenia masek z aparaturą medyczną będącą na wyposażeniu naszych lokalnych szpitali, od razu postanowiliśmy dołączyć do akcji – mówi Adam Wojciechowski, starszy inżynier wsparcia produkcji w DGS Poland. - Rozpoczęliśmy produkcję specjalnych modeli z podziałem na poszczególne elementy przeznaczone zarówno dla masek dla pacjentów oraz masek dla lekarzy.

adaptery850_w_tekscie_2

- Pomoc firmy DGS w naszej akcji jest naprawdę nieoceniona. Wspólnie uda nam się zabezpieczyć ponad 300 pacjentów i ponad 500 pracowników służby zdrowia – mówi Łukasz Wiśniewski, organizator akcji „Szczecin druk 3D dla medycyny”.

DGS dysponuje profesjonalnym i specjalistycznym sprzętem, w tym drukarkami 3D w technologii DLP (cyfrowe przetwarzanie światła). Każdego dnia produkuje precyzyjne elementy wytwarzane z użyciem zaawansowanych technologii. – Jako firma z branży medycznej wiemy, jak ważne są materiały, środki i sprzęt i cieszymy się, że możemy włączać się w takie akcje i pomagać w walce z koronawirusem - mówi Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS.

adaptery850_w_tekscie_3

adaptery850_w_tekscie_4