Finał pierwszej edycji programu 5 Sprints to Grow

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Ania
20.10.2021

We wtorek, 12 października odbyła się gala finałowa pierwszej edycji programu 5 Sprints to Grow dedykowanego dla pracowników Demant w Szczecinie. Uroczystość miała miejsce w Hotelu Dana.

5sprints2grow_w_tekscie_6

5 Sprints to Grow to program rozwojowy kierowany do pracowników, którzy chcieliby w przyszłości zająć stanowisko managerskie. – Wasza podróż dopiero się rozpoczyna. Pamiętajcie, że nauka dobrych umiejętności przywódczych to długotrwały proces. Dobry lider to osoba, która słucha swojego serca i rozumu – Nicolai Ryfos, dyrektor generalny DGS Business Services Sp. z o.o. w Szczecinie.

Celem projektu był rozwój kompetencji liderskich – Bycie liderem, to ciągłe dążenie do rozwoju i poszerzania swoich horyzontów poprzez naukę, otwartość na ludzi i ciekawość otaczającego nas świata – mówi Joanna Jakubowska, senior HR business partner, lider projektu.

W ciągu sześciu miesięcy odbyło się 6 sprintów, w trakcie których uczestnicy koncentrowali się na rozwoju kompetencji w obszarach leading self, leading others, leading business m.in. z zakresu komunikacji czy budowania zaufania w zespole. – To było ciekawe doświadczenie, które uświadomiło mi jak istotne jest zwrócenie uwagi na perspektywę drugiego człowieka podczas tworzenia nowego produktu czy usługi lub będąc liderem zespołu. Była to również możliwość autorefleksji i spojrzenia na siebie z innej perspektywy – mówi Szymon Górski, uczestnik projektu.

5sprints2grow_w_tekscie_4

Uczestnicy zostali podzieleni na 3 zespoły, z których każdy, przy użyciu metody Design Thinking, pracował nad odrębnym projektem. Tematy dotyczyły m.in. obszarów HR i obejmowały wyzwania związane z onboardingiem, wsparciem komunikacji czy narzędziem feedforward, wspierającym motywację i rozwój. Powstałe projekty zostały zaprezentowane podczas gali finałowej programu.

Jak uczestnicy wspominają projekt?

- Udział w programie to cenne doświadczenie. Poznanie metodologii Design Thinking, rozwój umiejętności liderskich, możliwość poznania ciekawych ludzi z różnych obszarów naszej organizacji i wymiany doświadczeń dało mi możliwość rozwoju kompetencje liderskie. Zdobytą wiedzę mogliśmy wykorzystać w praktyczny sposób realizując projekty usprawniające naszą organizację. Cieszę się, że miałem możliwość wzięcia udziału w pierwszej edycji programu – Przemysław Jaworski, uczestnik.

- Program dał mi szansę poznania narzędzi, które rzucają zupełnie nowe światło na sposób dotarcia do rozwiązań. Warsztaty realizowane w ramach projektu to przedstawiona w przyjazny sposób teoria i praktyczne wskazówki – Aleksandra Mazur, uczestniczka programu.

5sprints2grow_w_tekscie_2

Program podsumował też Nicolai Ryfos.

- Udział w programie 5 Sprints to Grow to inwestycja w przyszłość. Mam nadzieję, że uczestnicy projektu wyciągną z niego jak najwięcej wartościowych rzeczy dla siebie. Gratulacje dla wszystkich.

O autorze

Ania
Ania, EB & Communication Team Coordinator
Miłośniczka dobrej kuchni, kochająca jazdę na rowerze i górskie wędrówki. W wolnych chwilach gotuje i piecze, a w torebce zamiast portfela trzyma aparat.