Nasze Scrum Stories

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Aleksandra
21.06.2023

Wydarzenie poświęcone praktycznemu zastosowaniu Scrum to zdecydowanie nasza bajka. Dlatego po raz kolejny dołączyliśmy do grona partnerów konferencji Scrum Experience Day, która odbyła się 14 czerwca w Warszawie.

naszescrumstories_w_tekscie_1

Choć to zaledwie jeden dzień, to 150 uczestników mogło liczyć na niezwykle różnorodną formułę. W ramach kilku bloków tematycznych (Agile and Scrum Practices, Scrum Process, Scrum Stories, Product Development, Leadership, Agile Transformations) odbyły się liczne prelekcje, warsztaty oraz sesje mentoringowe. W ramach Scrum Stories zaprezentował się Vasili Shymanski, Senior Scrum Master z Demant.

naszescrumstories_w_tekscie_2

- Opowiedziałem o kulturach organizacji i ich wpływie na wdrażane Agile. Podkreśliłem, że kultura organizacyjna jest ważna i warto ją brać po uwagę przy transformacji i wdrażaniu zwinnych praktyk. Całe wystąpienie oparłem o realne przykłady wpływu kultury na transformację w organizacjach takich jak Demant, Spotify i Undisclosed company – opisuje Vasili. - To było moje pierwsze wystąpienie publiczne w języku polskim i mimo dużego stresu przed i w trakcie, będąc po oceniam je całkiem pozytywnie. Wykorzystałem całe 20 minut i niestety nie wystarczyło czasu na pytania ze strony publiczności. Na szczęście zainteresowani tematem podeszli do mnie po wystąpieniu, by zgłębić wiedzę. 

Nasz prelegent zdecydowanie ma rację tak dobrze oceniając swoje wystąpienie. Jak się dowiedzieliśmy od organizatora konferencji, również uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przekazanej im treści. Prezentacja otrzymała wysoką ocenę 5 na 7 punktów. 

naszescrumstories_w_tekscie_3

Magdalena Mitraszewska, Scrum Master reprezentująca Demant na wydarzeniu wskazuje, dlaczego dobra ocena naszej prelekcji powinna cieszyć - Poziom merytoryczny poszczególnych wystąpień był zróżnicowany. Niektóre były świetne, inspirowały, dawały do myślenia, były bardzo dobrze przygotowane. Były też mniej ciekawe. Ogólny poziom oceniam jednak wysoko. Dla mnie najbardziej interesujące były tematy dotyczące budowania efektywnych zespołów i rozwijania kompetencji Scrum Masterów.

Vasili i Magdalena to zaledwie połowa zespołu reprezentującego Demant podczas Scrum Experience Day. Były też obecne Sylwia Krzysztofik, Senior Scrum Master oraz Agata Łoza, Senior Product Owner. Z całym tym zespołem biorący udział w konferencji mieli okazję porozmawiać przy specjalnie przygotowanym stoisku. 

naszescrumstories_w_tekscie_4

- Uczestnicy podchodzili i pytali o Demant. Interesowali się tym, co robimy, gdzie mamy biuro, jakie odziały i produkty mamy – podkreśla Vasili. - Moim zdaniem angażowanie się w takie wydarzenie podnosi widoczność firmy. Pozwala pokazać nas jako dobrych specjalistów, a Demant jako atrakcyjnego pracodawcę z misją.
Niezaprzeczalną wartością udziału w tego typu wydarzeniach jest także networking. - Scrum Experience Day był dla mnie okazją do poznania ciekawych ludzi, bardziej doświadczonych Scrum Masterów, podzielenia się doświadczeniami i nawiązania wartościowych kontaktów – podkreśla Magdalena. 

Konferencja ponownie okazała się być wartościowym wydarzeniem, zapewniającym inspirujące prezentacje oraz możliwość wymiany doświadczeń. Prelekcje przygotowane przez znakomitych praktyków oraz dyskusje prowadzone przez uczestników potwierdziły, że Scrum jest nie tylko teoretycznym podejściem, ale przede wszystkim praktycznym narzędziem, które przynosi szereg korzyści w biznesie.

naszescrumstories_w_tekscie_5

 

O autorze

Aleksandra
Aleksandra, Employer Branding & Communication Specialist
Czworonogi z gatunku Canis familiaris zdecydowanie zwiększają jej poziom aktywności na świeżym powietrzu. Od 13 lat nie wyobraża sobie popołudnia bez spaceru po leśnych ostępach. Odświeżająca przechadzka sprawia, że chętnie sięga po lekturę, nie tylko tę branżową. Zaś dla totalnej odmiany włącza serial z gatunku post-apo.