integracja_blog_post_image

Spotkanie integracyjne praktykantów programu praktyk wewnętrznych okazją do budowania wzajemnych relacji i podsumowania półmetku projektu

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Adam
17.05.2023

Program praktyki wewnętrzne to projekt, który zakłada odbycie 3-miesięcznego stażu przez naszych pracowników, którzy na co dzień pracują w Dziale Produkcji i Magazynu. Praktykanci, po przejściu procesu rekrutacji, podjęli nowe zadania w jednym z działów administracyjnych lub inżynieryjnych w Demant.

Udział w praktykach to doskonała okazja do zdobycia przez nich cennego doświadczenia, które będą mogli wykorzystać w przyszłości. Wierzymy, że do spełnienia zawodowego i owocnej pracy, oprócz zadań i mentoringu, potrzebne jest przede wszystkim budowanie relacji, dlatego w planie praktyk, poza licznymi szkoleniami, zaplanowaliśmy również integrację uczestników projektu, która miała miejsce 19 kwietnia.

integracja_praktykiwewn_w_tekscie_2

Spotkanie integracyjne odbyło się na półmetku projektu i było idealna okazją do podsumowania mijającego czasu. Na ten dzień przygotowaliśmy wiele atrakcji, od wspólnego śniadania, aż po warsztaty pt. „co mi dają praktyki” oraz „co dalej”. Z kawą i herbatą w dłoni, dyskutowaliśmy na tematy związane z samokształceniem, jak również z przyszłością zawodową.

Ten fantastyczny czas pozwolił nam na lepsze poznanie uczestników oraz wymianę doświadczeń, co było możliwe dzięki wysokiemu zaangażowaniu uczestników. Na atmosferę wydarzenia mieli wpływ przede wszystkim praktykanci, którzy obdarzyli nas ogromnym zaufaniem, a podczas całej integracji byli obecni nie tylko ciałem, ale przede wszystkim duchem.

Wydarzenie pomogło utwierdzić praktykantów, jak wysoką wartością jest budowanie i podtrzymywanie wzajemnych relacji oraz ciągła wymiany doświadczeń. Wierzymy, że dzięki temu będą mogli łatwiej budować swoją przyszłość zawodową, w czym z całego serca życzymy wielu sukcesów.

W organizacji wydarzenia miałem ogromną przyjemność wspierać moją koleżankę z Działu HR, Anię Sawicką, która organizacyjnie „grała pierwsze skrzypce”.

integracja_praktykiwewn_w_tekscie

O autorze

Adam
Adam, Starszy specjalista ds. rekrutacji
Jestem w Demant od czerwca 2016. W HR zajmuję się głównie rekrutacjami. Motywację do mojej pracy czerpię z jej różnorodności i możliwość kontaktu z najlepszymi menedżerami i specjalistami.