Poznaj Narzędziownię w Demant

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Magdalena
17.02.2023

Stabilne miejsce pracy, nowoczesny park technologiczny z dokładnymi maszynami dostępnymi na miejscu i dużo okazji do nauki przy wsparciu pomocnych ludzi – tak Narzędziownię (Toolshop) w Demant opisują: Leszek, Wojtek, Mirek – programiści CNC oraz Andrzej – kierownik działu. Sprawdź, dlaczego warto do nich dołączyć.  

 

Co łączy Białystok, Warszawę i Akademię Toolshopu?

Magdalena: Jak znaleźliście się w Demant?

Leszek: Do naszej firmy przyjechałem 10 lat temu z Warszawy. Moja ówczesna praca choć bardzo dobrze płatna nie zapewniała mi bezpieczeństwa – brakowało umowy o pracę i innych benefitów. Szukałem więc solidnej, uczciwej firmy. Z samym Szczecinem miałem dobre wspomnienia, bo jako dziecko jeździłem na kolonie organizowane w Zachodniopomorskiem. Do dziś pamiętam, jak ogromne wrażenie zrobiły na mnie po raz pierwszy Wały Chrobrego.

Wojtek: Ja też nie jestem stąd. Pochodzę z Białegostoku, w którym poznałem obecną żonę, która tam studiowała, a sama jest z Gorzowa. To ona wysłała moje CV do naszej firmy i przekonała mnie, żeby przyjechać do Szczecina.

Mirek: Moja historia jest nieco inna. Pracując w Dziale Produkcji w Demant, zobaczyłem nabór do „Akademii Toolshopu”. Był to program, który miał dawać szansę osobom bez dużego doświadczenia. Udało mi się dostać i choć na początku musiałem się wdrożyć i zajmowałem różnymi zadaniami to wiem, że opłacało się poczekać, bo od niedawna jestem młodszym programistą CNC.


Tutaj można popełniać błędy

Magdalena: Jak oceniacie możliwości rozwoju w Narzędziowni?

Andrzej: W Narzędziowni budujemy środowisko do nauki – takie, w którym jest miejsce na potknięcia i błędy, nie trzeba być od razu samodzielnym. Tworzymy sprzęt medyczny, bardzo precyzyjny – aparaty słuchowe. Wiemy, że ryzyko puszczenia kogoś na głęboką wodę jest duże. Nowym pracownikom dajemy więc potrzebny im czas.

Leszek: Mocną stroną naszej firmy jest fakt, że tutaj naprawdę można liczyć na pomoc. Sam mam 40 lat doświadczenia zawodowego i wciąż chcę się dzielić wiedzą i uczyć innych. Pracowałem w różnych miejscach i wiem, że nie wszędzie jest taka otwartość. Co więcej, muszę przyznać, że to właśnie w Demant, w którym jestem już 10 lat nauczyłem się połowę z tego, co wiem obecnie. Tu można się rozwinąć.

Mirek: To prawda. Trzeba tylko mieć chęci i być cierpliwym. Jestem tego przykładem. Punktem zwrotnym była dla mnie zmiana stanowiska. Mam teraz cele i wiem, w jakim kierunku mam działać.

 

Atmosferę tworzą ludzie

Magdalena: Co sprawia, że dobrze Wam się tutaj pracuje?

Leszek: Atmosfera w naszym zespole jest naprawdę wyjątkowa. Problemy rozwiązujemy wspólnie bez presji czy ciśnienia. Czasem spotykamy się też po pracy i rozmawiamy naprawdę o wszystkim.

Wojtek: Atmosferę tworzą ludzie i to potwierdza nasz zespół. Ma na nią wpływ również kwestia organizacji pracy i zarządzania. W Demant liderem nie zostaje się przez przypadek. W Narzędziowni widać, że robią to osoby, które mają do tego predyspozycje.

Park technologiczny

Magdalena: Co wyróżnia naszą Narzędziownię pod kątem technologicznym?

Andrzej: Momentem przełomowym był rok 2016 gdy Narzędziownia dostała osobny budynek. Wiedziałem, że mamy świetny zespół, z którym możemy wiele zdziałać. Projekt przeprowadzki do oddzielnego miejsca był ciekawy i skomplikowany, ale bardzo satysfakcjonujący, bo pozwolił rozbudować warsztat mechaniczny, doprowadzając go do stanu, w którym jest możliwe samodzielne naprawianie i tworzenie nowych form wtryskowych.

Wojtek: Naprawdę cenię tutaj dostęp do narzędzi i technologii. Nie trzeba czarować i tworzyć coś z niczego – w Mierzynie na miejscu mamy naprawdę precyzyjne maszyny.

Leszek: Nasza produkcja – tworzenie aparatów słuchowych wymaga od nas precyzji. Stosujemy najnowocześniejsze techniki obróbki metali, korzystamy z maszyn pomiarowych z najwyższej półki. Gdy potrzebujemy jakiegoś narzędzia, po prostu je zamawiamy.

Andrzej: Obecnie szukamy kilku osób, które staną się ważną częścią naszego zespołu: koordynatora produkcji narzędzi, ślusarza narzędziowego oraz młodszego projektanta form wtryskowych. Szczegóły dostępne są w ogłoszeniach na naszej stronie, jednak ze swojej strony mogę zapewnić, że każda z tych osób będzie miała okazję pracować w świetnym zespole, na świetnym sprzęcie, ze świetnymi ludźmi.

Więcej informacji na temat dostępnych wakatów znajdziecie na naszej stronie internetowej: https://careers.demant.com/DemantPoland/go/Dział-Procesów-Wtryskowych-i-Narzędziowni/8763901/

O autorze

Magdalena
Magdalena, employer branding & communication manager
W Demant od 2016 roku buduje markę pracodawcy oraz komunikację wewnętrzną. Wcześniej przez ponad 10 lat pracowała w PR, marketingu oraz mediach. Miłośniczka planowania małych i dużych przedsięwzięć, wdrażania w życie niebanalnych rozwiązań oraz pokazywania, że zawsze „się da”, nawet jeśli inni na początku twierdzą inaczej. Prywatnie kinomanka, która nie przegapi ceremonii rozdania Oscarów, miłośniczka tańca i podróży.