Posłuchaj, ta praca ma sens - wywiad z Krzysztofem IT Solution Specialist w zespole Core Infrastructure Solutions

Czas czytania artykułu: 4 minuty
by Kuba
05.12.2023

Krzysztof pracuje jako specjalista IT w zespole Core Infrastracture Solutions. W wywiadzie opowiedział, czym się zajmuje jego zespół oraz jakie są największe wyzwania i satysfakcje w jego pracy.

Jakub: Opowiedz nam coś o sobie i o tym, czym się zajmujesz w naszej organizacji.

Krzysztof:  Pracuję w Demant od 10 lat. Jestem członkiem zespołu Core Infrastructure Solutions.  Zaczynałem jako specjalista odpowiedzialny za system pocztowy, system konferencyjny Skype i system identity, który przechowuje wszystkie informacje o użytkownikach i logowaniu. Teraz jestem odpowiedzialny zarówno za te systemy, jak i system Office 365, czy Teams. Zajmuję się także ich rozwojem i bezpieczeństwem, a czasem pomagam przy migracji różnych klinik do naszej infrastruktury.

microsoft ignite 2022

Konferencja Microsoft Ignite, Seattle 2022

To brzmi bardzo ciekawie i skomplikowanie. Czym się zajmuje zespół Core Infrastructure Solutions, którego częścią jesteś?

Krzysztof: Zespół Core Infrastructure Solutions zajmuje się usługami bazowymi w infrastrukturze IT naszej organizacji. Są to usługi, od których zależy działanie wszystkich innych systemów i aplikacji, takich jak logowanie do komputera, dostęp do usług Microsoft czy integracja z innymi technologiami. Odpowiadamy za architekturę, rozwój i wsparcie tych usług, a także za rozpropagowanie wiedzy wśród lokalnych zespołów supportu. Zespół jest globalny i podzielony między Polskę a Danię.

New York, przystanek przed lotem na konferencję Microsoft Ignite w Orlando, 2018

Jakie są największe wyzwania i satysfakcje w Twojej pracy?

Krzysztof: Moja praca jest bardzo odpowiedzialna i wymaga odpowiedniego skupienia. Każda zmiana, którą wprowadzam, dotyka wielu tysięcy użytkowników i urządzeń w naszej firmie. Dlatego muszę bardzo dokładnie przewidywać skutki i ryzyka moich działań. Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza że technologia ciągle się zmienia i rozwija.

Jednocześnie to właśnie ta zmienność i dynamika sprawiają, że moja praca jest ciekawa i satysfakcjonująca. Mam możliwość wykorzystywania najnowszych technologii Microsoft opartych na OpenAI, takich jak Copilot czy Bing Chat Enterprise.

Czy ta praca ma sens?

Krzysztof: Jak najbardziej. Dbam o to, aby moi koledzy i koleżanki, mogli wykonywać swoją pracę bezpieczniej, szybciej i bardziej produktywnie na rzecz osób mających problem ze słuchem. W ten sposób sam biorę w tym procesie udział, a świadomość, że ta praca ma właśnie „ten sens” daje niesamowitą motywację i na koniec satysfakcję.

O autorze

Kuba
Jakub, Digital Marketing & Employer Branding Specialist
Z reklamą związany od zawsze. W Demant jest odpowiedzialny za komunikację w Internecie. Z natury ciekawy ludzi, a ściślej tego, co nimi kieruje. Prywatnie in-game photographer, interesuje się samolotami i jest fanem historii, której poznawanie traktuje, jak czytanie powieści. Ma 100 pomysłów na minutę i lubi tworzyć nieoczywiste analogie do codziennych sytuacji.