wywiad_z_szymonem_blog-post-image

Wywiad z Szymonem z Działu Diagnostics IT

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Adam
15.07.2021

Miłośnik piłki nożnej i zawodnik klubu piłkarskiego Iskierka Szczecin. Szymon opowie o swoich najważniejszych osiągnięciach i cechach, które powinien rozwijać każdy w specjalistycznej i bardzo wymagającej branży IT.

Opowiedz nam coś więcej o sobie. Kim jesteś i czym zajmujesz się w firmie Demant?

Pracę w Demant zacząłem w sierpniu 2013 roku na stanowisku junior ERP specialist. Moim głównym zadaniem było wsparcie systemu NAV2009. Pracę łączyłem ze studiami na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Z racji tego, że zawsze chciałem zobaczyć, jak się mieszka, studiuje i pracuje w innych krajach, postanowiłem wykorzystać szanse i pojechać na wymianę studencką w ramach programu Erasmus do Czech. Tak mi się spodobało, że na studiach magisterskich ponownie wyjechałem, tym razem do Portugalii.

W sierpniu 2016 roku, kiedy już wróciłem do Polski, firma zaoferowała mi prace przy wdrożeniu systemy AX2012 w spółkach należących do Grupy Demant. Wtedy pracowałem jako application consultant. Trzy lata później przeniosłem się do działu Diagnostics IT i zostałem business consultantem.  Zajmuję się wdrażaniem rozwiązania IT dla firm sprzedażowych na bazie systemów ERP i CRM - odpowiednio NAV2009 i Salesforce. Innymi słowy, digitalizacja i usprawnianie procesów biznesowych.

Co skłoniło Cię do rozpoczęcia pracy w Demant?

Na studiach interesowało mnie wykorzystywanie narzędzi IT w biznesie. W trakcie studiów od jednego z profesorów na uczelni dowiedziałem się, że Demant szuka osoby na stanowisko juniorskie do wsparcia systemów ERP. Długo się nie zastanawiałem!

Co najbardziej cenisz w ludziach, z którymi pracujesz?

Lubię pracę z ludźmi, którzy są ciekawi swojej pracy, nie boją się wziąć na siebie odpowiedzialności za swoje zadania oraz zawsze szukają najlepszego możliwego rozwiązania. Cenię sobie również szczerość, dobre poczucie humoru i zdrowy rozsądek.

wywiad_z_szymonem_obraz_w_tekcie

Jaki był projekt który ostatnio realizowałeś lub aktywnie w nim uczestniczyłeś? Jakie były wyniki?

Lubię ambitne cele, a jeszcze bardziej ich realizację. Ostatnim projektem było wdrożenie rozwiązania w dużej spółce. Poszło na tyle dobrze, że polska część zespołu została wyróżniona.

Opowiedz o innych osiągnięciach z których jesteś dumny.

Zawodowo najbardziej dumny jestem z wyżej wymienionego wdrożenia. W porównaniu do wcześniejszych projektów, w tym przypadku miałem największy wpływ na końcowe rozwiązanie. Jeżeli chodzi o życie prywatne to bez wątpienia najbardziej jestem dumny z mojego 6-miesięcznego synka, a sportowo to brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej w 2014 dla Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz dwa awanse z rzędu z Iskierką Szczecin, której byłem w tym czasie kapitanem.

Jak wyglądają podróże służbowe?

Mam możliwość podróżowania w swojej pracy. W ramach delegacji byłem już w Danii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz w Australii. Oczywiście najbardziej zapadły mi w pamięć wyjazdy do Stanów i Australii. Niestety podczas mojej wizyty w Chicago panowała anomalia pogodowa i temperatura była odczuwalna na poziomie -40C, co było wielkim zaskoczeniem.

Co sprawiło, że rozwijałeś się w kierunku IT jeszcze przez rozpoczęciem pracy w Demant?

Myślę, że obecnie panujące światowe trendy i świat, który dąży do powszechnej digitalizacji miały największy wpływ na wybrany przeze mnie kierunek.

Kto jest dla Ciebie największym autorytetem? A kto największym bohaterem?

Nie mam jednej konkretnej osoby, która jest dla mnie autorytetem. Myślę, że zależy to od dziedziny życia. Z perspektywy czasu myślę, że moi rodzice są dla mnie autorytetami w wychowywaniu dzieci. Bardzo cenię bohaterów dnia codziennego, którzy małymi rzeczami zmieniają wokół siebie świat. Wielką bohaterką jest dla mnie moja żona, która wstaje w ciągu tygodnia w nocy do naszego dziecka, żebym ja mógł pójść w miarę wyspanym do pracy.

Życiowe motto, ulubione powiedzenie?

W pracy lubię stwierdzenie, że „dobry specjalista IT, to leniwy specjalista IT”, ale nie chodzi tu o rzeczywiste lenistwo i nicnierobienie! Chodzi o podejście do pracy polegające na usuwaniu przyczyn pożarów, zamiast ciągłym ich gaszeniu oraz szukaniu możliwości ulepszeń obecnego stanu rzeczy. Bystrość umysłu, umiejętność analitycznego myślenia i „can do attitude” to ważne cechy w mojej codzienne pracy.

Twoje największe marzenie.

Z takich na czasie...byłem świadkiem fety mistrzowskiej w Portugalii po wygranej na Euro 2016 i chciałbym przeżyć coś podobnego tutaj w Polsce jak nasza kadra wygra jakiś turniej, a z tych bardziej realnych to żeby nadszedł czas mistrza dla Pogoni!

O autorze

Adam
Adam, senior production support engineer
W Demant od 2014 roku. Najbardziej interesuje go technologia drukowania 3D , innowacyjne technologie oraz lean manufacturing. Prywatnie miłośnik piłki nożnej dobrego kina oraz książek o tematyce militarnej i sensacyjnej.