Nie tylko słuchawki gamingowe, czyli kilka słów o dziale EPOS ATC.

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Michalina
20.01.2022

EPOS ma wiele twarzy

Poprzez wpisy blogu Demant staram się przybliżyć markę EPOS oraz ludzi, którzy tworzą poszczególne zespoły.Jednym z działów firmy, o którym dotychczas jeszcze nie pisałam, a który jest szalenie interesujący, jest dział ATC- Air Traffic Control. Wbrew swojej nazwie, nie ogranicza się on do produktów używanych w branży lotniczej, ale więcej o tym już za chwilę.

Alisa, która dołączyła do szczecińskiego zespołu EPOS w sierpniu, zajmuje się między innymi  szeroko pojętym wsparciem działu ATC Operations. Udzieliła mi ona kilku interesujących informacji o tej części firmy oraz, o globalnym zespole EPOS ATC.

Kontrola Ruchu Lotniczego...i nie tylko!

Zacznijmy jednak od początku. Produkty EPOS możemy podzielić na kategorie takie jak: Gaming, CCO (Enterprise) oraz ATC. Z produktów ATC natomiast możemy wyszczególnić jeszcze takie podkategorie jak: Air Traffic Control- produkty wspierające pracę branży lotniczej, Defense- produkty wspierające pracę instytucji zajmujących się obronnością państwową (lotniczą, naziemną, morską) oraz Non-Defense, czyli różne firmy lub instytucje z branży bezpieczeństwa publicznego, jak np. policja, straż pożarna, ochrona zdrowia, ale również komunikacja kolejowa, transport, itp.

Praca i zadania EPOS ATC.

Zespół ATC jest niewielki, lecz bardzo zróżnicowany.  W jego skład wchodzą osoby z kilku działów, Sales, Operations i Engineering. Ulokowani są w przeróżnych częściach globu- w USA, Belgii, Danii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce.

Alisa jest częścią zespołu ATC Operations, a do jej obowiązków należy między innymi wprowadzanie zamówień do systemu, kontrola dostępności komponentów, wsparcie procesu wysyłkowego oraz sprawdzanie zgodności i obecności dokumentacji wymaganej przy wysyłce towarów. 

World ATM Conference

Kilka miesięcy temu część zespołu EPOS ATC wzięła udział w specjalistycznych targach branżowych  World ATM Conference w Madrycie. Jest to największa na świecie konferencja dotycząca zarządzania międzynarodowym ruchem lotniczym, która w 2021 zgromadziła ponad 6000 wystawców. Na targach zespół prezentował produkty ATC oraz spotkał się z istniejącymi i nowymi kontrahentami.

Sukcesy

EPOS ATC odnosi bardzo duże sukcesy. Zespół może pochwalić się współpracą z wiodącymi firmami i instytucjami z wyżej wymienionych sektorów, jak na przykład Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych (US Navy), National Air Traffic Services UK, Ministerstwo Obrony Narodowej Wielkiej Brytanii czy Włoch, jak również Frequentis Austria czy  DRS Technologies Canada.

Ponad to Dział ATC zanotował bardzo dobre wyniki sprzedażowe w minionym roku, znacznie przekraczając zakładany budżet. Rozwija się prężnie i konsekwentnie, z sukcesem realizując zakładany plan i wizję firmy EPOS.

Jak widzimy, EPOS to nie tylko słuchawki gamingowe, ale również produkty używane w tak kluczowych dziedzinach, jak obronność czy bezpieczeństwo publiczne.

 

O autorze

Michalina
Michalina, EPOS Customer Service
Pochodząca z Kociewia 'napływowa' Szczecinianka do cna zakochana w tym mieście. Od 11-go roku życia fanka Depeche Mode. W wolnych chwilach czyta książki, spaceruje po Szczecinie lub 'plumka' na akordeonie.