Akademia Techniczna – nowy program DGS

Czas czytania artykułu: 4 minuty
by Małgorzata
27.03.2019

Akademia Techniczna – nowy program Toolshopu, czyli jakie masz opcje, gdy nie masz doświadczenia, ale chcesz pracować w DGS.

Czym się zajmuje dział Toolshop?

Zacznijmy od przedstawienia działu Toolshop, do którego to właśnie szukamy pracowników. Poprosiłam managera działu – Andrzeja Stodolskiego, o opisanie tego, czym się zajmują.

- W Toolshopie produkujemy formy wtryskowe. Można powiedzieć, że z pozoru jest to ciężka i toporna kanapka złożona ze stalowych płyt. W istocie – precyzyjne narzędzie podlegające wielkim naciskom, ciśnieniu, temperaturze, korozji, zużyciu. Jak działa forma? Zamknięta ma za zadanie uformować wewnątrz zamkniętą objętość o kształcie elementu produkowanego. Po wtrysku tworzywa forma musi zapewnić możliwość sprawnego uwolnienia wypraski w możliwie szybki sposób.

akademia_techniczna_w_tekscie_3


Te przeciwieństwa oraz poziom skomplikowania naszych produktów sprawia, że formy spotykane w DGS są wyjątkowo dokładne, a ich konstrukcja stanowi ogromne wyzwanie w przypadku produkowania części zamiennych.

Głównym wyzwaniem warsztatu jest sprostanie rygorystycznym wymogom jakościowym jako, że aparaty słuchowe są kwalifikowane jako wyrób medyczny. Poziom akceptowanych wypływek na elementach plastikowych produkowanych waha się często w granicach 0.02mm – 0.08mm. Przy rodzaju tworzyw przetwarzanych, temperaturach procesu, ciśnieniach wtrysku szczelina wielkości 0.01mm pomiędzy częściami formy zaczyna powodować powstawanie niepożądanych wypływek.

akademia_techniczna_w_tekscie_2

Jak robimy części do form i jak naprawiamy formy?

W przypadku niewielkich uszkodzeń istnieje możliwość regenerowania uszkodzonej powierzchni części formy za pomocą napawarki laserowej. Za jej pomocą uzupełniany jest brakujący materiał wkładki oraz następuje odnowienie kształtu wkładki.

Do wykonania nowej części wymagane są następujące maszyny i technologie:
- materiał surowy i jego obróbka cieplna;
- elektrody do drążenia wykonane na frezarce CNC oddające kształt wkładek formy;
- frezarka do zgrubnej i wykańczającej obróbki części do formy;
- drążarka drutowa do cięcia materiału;
- drążarka wgłębna do wykonania ostatecznego kształtu części;
- szlifierka do dopasowania części w złożeniu;
- polerowanie, aby nadać prawidłową strukturę powierzchni;
- maszyna pomiarowa do kontroli procesu na wszystkich etapach produkcji części.

akademia_techniczna_w_tekscie

Akademia Techniczna

W tym roku w DGS wychodzimy z nowym programem – Akademią Techniczną, która jest skierowana do osób bez doświadczenia. Na czym by to miało polegać? Liczymy na to, że podczas procesu rekrutacji znajdziemy osoby, które będzie charakteryzowała chęć do rozwoju, a także do nauki i zdobywania wiedzy. Bowiem przez 1,5 roku chcemy wyszkolić nowych pracowników na stanowiska operatora CNC oraz ślusarza narzędziowego.

Nauczysz się korzystać z urządzeń warsztatowych, takich jak: tokarka, frezarka, drążarka, laser do napawania, współrzędnościowa maszyna pomiarowa, niezliczony sprzęt pomiarowy. Powierzymy Ci do pracy maszyny światowych liderów w produkcji obrabiarek. Jeżeli więc Twoje zainteresowania są powiązane z pracami mechanicznymi, projektowanie w środowisku 3D, majsterkowaniem to zachęcamy do aplikowania przez naszą stronę: https://www.dgs.pl/oferty-pracy/akademia-techniczna-dgs

O autorze

Małgorzata
Małgorzata, Internal Trainer
Przyszłam do Demant na praktyki w 2017 r. i zostałam na dłużej. W naszej firmie dbam o to, aby potrzeby szkoleniowe pracowników były spełnione. Prywatnie Netflix to mój ulubiony sposób spędzania czasu i z serialami jestem na bieżąco.