Poznajcie Kasię z Działu Procesów Wtryskowych

Czas czytania artykułu: 2 min
by Agnieszka Brzegowa
02.08.2021

W kolejnym wywiadzie z cyklu „Poznaj naszych pracowników Produkcji” prezentujemy Wam Kasię, która od 2010 roku pracuje w Dziale Procesów Wtryskowych. Jakie wyzwania spotyka w swojej pracy oraz, co daje jej energię do działania?

Agnieszka: Jak trafiłaś do naszej firmy? Pamiętasz swoje początki?
Kasia:
Moja przygoda rozpoczęła się tak naprawdę od mojego kolegi, który zmienił swoją ówczesną pracę na Demant i który potem zachęcił mnie, aby tutaj dołączyć. Rekrutacją i testami manualnymi w ogóle się nie stresowałam, ponieważ miałam już doświadczenie w pracy z małymi elementami. Zaczęłam pracę w nowo utworzonym obszarze, czyli Dziale Procesów Wtryskowych. Był to 2010 rok i od tego czasu, z krótką przerwą na macierzyństwo, jestem tutaj cały czas, a zespół stale się powiększa.

Co cenisz w swojej pracy najbardziej?
Bardzo lubię pracę z ludźmi i to mam zapewnione każdego dnia. Mimo, że zadania mogą wydawać się niekiedy powtarzalne i rutynowe to wcale takie nie są. Podczas całego dnia pracy rotujemy pomiędzy różnymi stanowiskami oraz zadaniami, co moim zdaniem jest na plus. Dodatkowo szkoląc innych ludzi, muszę być przygotowana na różne nowe sytuacje i wyzwania, a to potrafi dać energię do działania i jestem ciekawa, co przyniesie nowych dzień.


Jakimi zadaniami zajmujesz się na co dzień?
Moje zadania można podzielić na dwie części. Z jednej strony jestem operatorem i pracuję przy maszynach, a znam je bardzo dobrze! Z drugiej strony jestem trenerem, więc biorę udział w procesach rekrutacyjnych operatorów do naszego działu. Staram się jak najlepiej przekazywać wiedzę nowym pracownikom, tak aby czuli się swobodnie i komfortowo ze swoimi zadaniami w codziennej pracy.

Największe wyzwania w Twojej pracy?
Codzienny kontakt z ludźmi powoduje, że wyzwania spotykam na każdym kroku. Mierzę się ze stresem kandydatów do pracy oraz ich różnorodnymi osobowościami. Jest to na pewno bezcenne doświadczenie, aby móc poznawać tak dużą liczbę osób, w tak krótkim czasie. 

Co powiedziałabyś innym, którzy zastanawiają się nad podjęciem pracy w Dziale Produkcji w Demant?
Moim zdaniem Dział Procesów wtryskowych to jeden z ciekawszych obszarów produkcyjnych w naszej firmie. Nasz dział powiększa się o nowe maszyny, których działanie różni się od pozostałych, dzięki czemu ciągle można uczyć się czegoś nowego. Jako mama dwójki dzieci zawsze miałam poczucie, że muszę połączyć moje życie prywatne z zawodowym, bez uszczerbku dla żadnej ze stron. Tutaj ten balans pomiędzy pracą a domem, można zachować. Do naszej firmy warto dołączyć, jeśli szuka się stabilnego, bezpiecznego, a także zapewniającego nieustanny rozwój miejsca pracy. 

 

O autorze

Agnieszka Brzegowa
Agnieszka, recruitment specialist
Miłośniczka spotkań z ludźmi oraz aktywnego zwiedzania bliższych i dalszych zakątków świata. W pracy kieruje się intuicją rekruterską, opartą na doświadczeniu i nutce analitycznego podejścia, wynikającego z jej (nietypowego jak na HR) technicznego wykształcenia.