Program praktyk wewnętrznych w Demant

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Ania
21.07.2021

Program praktyk wewnętrznych to program talentowy skierowany do pracowników Działu Produkcji oraz Centrum Dystrybucji w Demant. Wraz z końcem czerwca dobiegła końca jego druga edycja. Na uroczystej gali zakończenia projektu uczestnicy mieli możliwość podsumować swoje doświadczenia. Wręczone zostały także pamiątkowe dyplomy.

program-praktyk-wewntrznych-w-demant_w_tekscie_2Pracownicy wykonujący swoje codzienne obowiązki w dziale Produkcji lub Magazynu mieli możliwość zmienić obszar swojego zatrudnienia i przekonać się, jak wygląda praca w innych zespołach. Działy takie jak IT, HR, Jakość, Obsługa Klienta Biznesowego, Wdrażanie Nowych Produktów, Dział Programów Strategicznych czy Dział Techniczny, na okres 3 miesięcy przyjęły do siebie praktykantów i umożliwiły im poznanie firmy z zupełnie innej, niż dotychczas strony. – Dzięki praktykom mogliśmy odwiedzić inne obszary w firmie i dowiedzieć się, jaką odpowiedzialność mają poszczególne działy oraz jak są ze sobą powiązane, a także jak funkcjonuje firma jako całość – mówi Artur Ruman, uczestnik.

program-praktyk-wewntrznych-w-demant_w_tekscie_3

Jakie zadania czekały na praktykantów?

W obszarach, do których zostali przydzieleni, na praktykantów czekały różnorodne zadania. Niektórzy zajmowali się budową systemów do automatycznego programowania aparatów inni zakładaniem akt osobowych i sprawami pracowniczymi. – Praktyki pozwoliły nam dowiedzieć się czegoś o sobie. Jesteśmy bardziej świadomi swoich możliwości – mówi Patrycja Estrich, uczestniczka. Praktykanci byli również wsparciem inżynierów procesu w zadaniach projektowych, mieli możliwość pracy ze sprzętem elektronicznym, elektrycznym i pomiarowym, pracowali z systemem QAD lub Navision oraz zajmowali się obsługą klientów i ich zleceń. – Już w pierwszym dniu obdarzono nas wyjątkowym zaufaniem. Mogliśmy wykonywać te same obowiązki jak pozostali pracownicy działu – dodaje Joanna Kaczmarek, uczestniczka.

program-praktyk-wewntrznych-w-demant_w_tekscie_4

Praktyki wewnętrzne i co dalej?

Praktyki wewnętrzne to możliwość poznania firmy z innej strony i nabrania doświadczenia. Przez cały projekt uczestnicy mieli możliwość udziału w dodatkowych szkoleniach i warsztatach rozwojowych z zakresu komunikacji czy poznawania cyklu życia produktu.

4 spośród 19 praktykantów bezpośrednio po odbytych praktykach znalazło zatrudnienie i zmieniło obszar pracy z części produkcyjno-magazynowej na część administracyjną.Program praktyk wewnętrznych to niesamowita okazja do odkrycia utalentowanych osób wewnątrz firmy. Cieszę się, że w naszej organizacji mamy tak wielu wspaniałych i odważnych ludzi, którzy chcą się rozwijać i uczyć - mówi Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS Poland. - Kolejna edycja odbędzie się w przyszłym roku, a ja już dziś zapraszam do udziału w niej – dodaje.

program-praktyk-wewntrznych-w-demant_w_tekscie_5

O autorze

Ania
Ania, EB & Communication Team Coordinator
Miłośniczka dobrej kuchni, kochająca jazdę na rowerze i górskie wędrówki. W wolnych chwilach gotuje i piecze, a w torebce zamiast portfela trzyma aparat.