Niezapomniane podróże służbowe część pierwsza

Czas czytania artykułu: 3 minuty
by Adam
13.03.2019

Podjęcie decyzji o powrocie do kraju po niespełna sześciu latach spędzonych w Irlandii nie było łatwe. Mając możliwość rozwoju zawodowego w takich organizacjach jak Intel, IBM czy Hewlett-Packard, ciężko było realnie myśleć o rodzinnym Szczecinie jako miejscu z szansą na podjęcie zatrudnienia w firmie o międzynarodowym, globalnym zasięgu.

A jednak – udało się i warto było pozytywnie się zaskoczyć. Szczególnie patrząc przez pryzmat samego startu i początku kariery zawodowej w DGS Poland Sp. z o.o., gdzie wiele rzeczy było do odkrycia, a pewien smaczek dodatkowo potęgowała nieznajomość branży i podjęcie wyzwania dla jak najlepszego wykonywania powierzonych obowiązków służbowych.

Moja praca w DGS Poland Sp. z o.o. rozpoczęta i kontynuowana przez blisko 3 lata w dziale SPS (Service and Production Support) jako inżynier procesu – wiązała się z możliwością szerokiej współpracy międzynarodowej z wieloma firmami, zarówno wchodzącymi w skład naszej grupy holdingowej, jak i z firmami zewnętrznymi (dostawcami). Obecnie, od niespełna 2 lat pracuję w dziale produkcji ITE (produkcja i serwis aparatów słuchowych wewnątrzusznych i wkładek dousznych) jako starszy inżynier wsparcia produkcji. Charakterystyka obowiązków służbowych sprawowanych w tym dziale również wiąże się z różnorodnymi wyjazdami służbowymi – może jedynie w nieco mniejszej skali.

Każda zagraniczna wizyta cechowała się z wieloma ciekawymi historiami i niezapomnianymi wrażeniami. Na pewno każdej wizycie można byłoby poświęcić odrębny artykuł – dlatego postaram się pokrótce opisać to, co dzięki pracy w DGS Poland mogłem osobiście doświadczyć.

Gdańsk

Wizyta w firmie zewnętrznej na szkoleniu z oprogramowania drukowania 3D.
W myśl frazy zaczerpniętej z utworu Stanisława Jachowicza:
„Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie”.

Gdańsk – historycznie – jedno z najważniejszych polskich miast, śliczne, urokliwe z niepowtarzalną atmosferą. I blisko… .

wizytysluzbowe_w_tekscie

Gdańsk, stare miasto

 

wizytysluzbowe_w_tekscie2

Wejście do Stoczni Gdańskiej a obok Pomnik Poległych Stoczniowców 1970

 

 

wizytysluzbowe_w_tekscie3

Gdańsk, stare miasto

 

wizytysluzbowe_w_tekscie5

Gdańsk stare miasto i diabelski młyn

 

wizytysluzbowe_w_tekscie4

W drodze powrotnej do Szczecina

 

Dania

Centrala firmy DGS i Grupy William Demant Holding: Oticon A/S Ballerup.
Wiele wizyt służbowych, warsztatów, szkoleń i spotkań biznesowych. Przyjacielska atmosfera, duńska dokładność i komfort towarzyszący spotkaniom. Podczas jednej z wizyt – w ramach integracji zespołu - zawody w rozdzielaniu i zaganianiu określonej liczy owiec w poszczególne sektory zagrody:).

Algieria

Stolica kraju: Algier.
Imponujące rzymskie ruiny. Kontrast białych kamienic, krętych i wąskich uliczek oraz turkusowego Morza Tyrreńskiego, które wcina się malowniczą zatoką w skały Atlasu Tellskiego. Wspaniała pogoda, przepyszna herbata i daktyle.

wizytysluzbowe_w_tekscie7

Algier – stolica Algierii, widok z pokojowego tarasu

 

wizytysluzbowe_w_tekscie8

Śniadanie w pokojowym tarasie i czas ruszać do pracy

 

Włochy

Florencja. Smak oryginalnej włoskiej pizzy. Włoski temperament, ekspresyjność rozmów mieszana z przyjacielską atmosferą – z dużą dozą poczucia humoru. Piękne miasto z masą zabytków, placów i mostów.

 

Ciąg dalszy nastąpi...

O autorze

Adam
Adam, senior production support engineer
W Demant od 2014 roku. Najbardziej interesuje go technologia drukowania 3D , innowacyjne technologie oraz lean manufacturing. Prywatnie miłośnik piłki nożnej dobrego kina oraz książek o tematyce militarnej i sensacyjnej.