Jak wygląda proces rekrutacji do Centrum Dystrybucji w DGS?

Czas czytania artykułu: 2 minuty
by Ania
10.11.2020

Centrum Dystrybucji to nowoczesny i jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie magazynów w Polsce i w Europie. To stąd wysyłane są produkty i akcesoria na cały świat. To tu swój początek ma globalny łańcuch dostaw. Pod czujnym okiem Adriany miałam możliwość przejść proces rekrutacji, jaki przechodzą kandydaci chcący pracować w Centrum Dystrybucji w DGS.

Od kandydatów ubiegających się o pracę w Centrum Dystrybucji wymaga się podstawowej znajomości obsługi komputera. Praca tu związana jest z obsługą takich urządzeń jak skaner, czy drukarka etykiet, a weryfikacje zamówień oraz instrukcje do pakowania poszczególnych produktów wyświetlane są na ekranie komputera.

Podczas procesu rekrutacji sprawdzane są u kandydata takie umiejętności jak dokładność w działaniu i zdolności manualne.

rekrutacja_na_magazyn_w_tekscie_2

Jak wygląda proces rekrutacji do Centrum dystrybucji?

Proces rekrutacji składa się z kilku etapów, a całość trwa około 1,5 godziny. Jednorazowo do rekrutacji może podejść grupa składająca się z 6 osób. Każdy kandydat przechodzi proces rekrutacji pod okiem team leadera.

Proces rozpoczyna się od rozmowy wstępnej, podczas której kandydat jest pytany m.in. o doświadczenie zawodowe i dotychczasowy przebieg kariery. Ten krótki wywiad pozwala skierować kandydata na odpowiedni obszar w magazynie.

Następie kandydat przystępuje do kolejnego etapu procesu rekrutacji jakim są testy manualne.

rekrutacja_na_magazyn_w_tekscie_4

rekrutacja_na_magazyn_w_tekscie

Część kandydatów kierowana jest na obszar, na którym kompletowane są elementy dla każdego zamówienia. Jest to miejsce gdzie na taśmociągu rolkowym znajdują się skrzynki (tzw. touty) oznaczone indywidualnym kodem kreskowym. Kandydat przy użyciu skanera skanuje kod. Na wyświetlaczu znajdującym się na taśmociągu pokazuje się numer półki, na której znajdują się elementy niezbędne do skompletowania zamówienia. Za plecami kandydata umieszczony jest regał, na którym wskazane miejsce zostanie podświetlone i pokazana zostanie liczba elementów do pobrania. Kandydat pobiera je i wkłada do woreczka, a następnie do skrzynki. Przed wysyłką zamówienia w dalsza drogę należy upewnić się, że na wyświetlaczu pojawia się informacja, że zamówienie jest kompletne. Następnie nacisnąć guzik i przesunąć skrzynkę na taśmociąg, który kieruje ją do kolejnego punktu.

Część kandydatów kierowana jest na obszar, gdzie trafiają skompletowane zamówienia w skrzynkach. Na tym stanowisku kandydat ma za zadanie sprawdzić poprawność skompletowanego zamówienie, spakować je zgodnie z wyświetloną na ekranie instrukcją i przekazać całość do wysyłki. Wszystkie elementy należy zeskanować. Na komputerze wyświetla się zamówienie, na którym widoczne są wszystkie zeskanowane elementy oraz informacja, czy dane zamówienie jest kompletne. Po tej weryfikacji zamówienie należy spakować produkty zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie komputera. Gotowa paczka przekazana zostaje do wysyłki.

Kolejnym etapem jest rozmowa podsumowująca, podczas której osoba rekrutowana pytana jest o to jak czuła się w zadaniach, które miała możliwość wykonać. Po pozytywnej weryfikacji wręczone zostają dokumenty niezbędne do podjęcia zatrudnienia w firmie DGS.

Witamy na pokładzie 😊

rekrutacja_na_magazyn_w_tekscie_3


O autorze

Ania
Ania, EB & Communication Team Coordinator
Miłośniczka dobrej kuchni, kochająca jazdę na rowerze i górskie wędrówki. W wolnych chwilach gotuje i piecze, a w torebce zamiast portfela trzyma aparat.